Medicina


Kaip suaugusiųjų smegenų navikų?

Įvairių tipų gydymo prieinami ligoniams su suaugusiųjų smegenų auglys. Kai gydymas yra standartas (šiuo metu naudojamas gydymo), ir kai yra išbandyta atliekant klinikinius tyrimus. Prieš pradedant gydyti, pacientams gali nori galvoti apie dalyvauja klinikiniame tyrime. Gydymo klinikinių tyrimų yra mokslinio tyrimo skirtas padėti pagerinti dabartinę tvarką arba gauti informacijos apie naujas gydymo pacientams, sergantiems vėžiu. Kai klinikiniai tyrimai rodo, kad naujas požiūris yra geresnis nei standartinis gydymas, naujas režimas gali tapti šio standartinio traktavimo.

Trijų rūšių standartinį gydymą naudojami.

1. Chirurgija: Chirurgijos naudojamas, kai įmanoma,, gydyti suaugusiųjų smegenų auglys, kaip aprašyta skyriuje apra šios santraukos.

2. Radioterapija: Radiacinės terapijos vėžio gydymo, kuris naudoja didelės energijos rentgeno arba kitos spinduliuotės nužudyti vėžinių ląstelių. Yra dviejų rūšių radioterapija. Išorinė spinduliuotė gydymas naudoja mašina ne kūno siųsti spinduliuotės link vėžio. Vidaus radioterapija naudoja radioaktyvia medžiaga uždaromos adatomis, sėklos, laidai, ar kateteriai, kurie pateikiami tiesiogiai arba šalia vėžio. Būdas radioterapija suteikiamas atsižvelgiant į rūšį ir stadijos vėžys gydomas.

3. Chemoterapija: Chemoterapija yra vėžio gydymo, kuris naudoja vaistus sustabdyti vėžio ląstelių augimą, arba naikina ląsteles arba sustabdo ląstelių dalijimąsi. Kai chemoterapija priima burnos ar sušvirkštus į veną arba raumenis, vaistai patenka į kraujotaką ir gali pasiekti vėžio ląsteles visame organizme (sisteminė chemoterapija). Kai chemoterapija yra pateikiamas tiesiai į stuburą, organų, arba kūno ertmės, pavyzdžiui, pilvo, vaistai, daugiausia įtakos vėžinių ląstelių tose srityse, (regionų chemoterapija). Ištirpinant vaflis gali būti naudojamas teikti priešvėžinius vaistus tiesiai į galvos smegenų auglio vietą, po to, kai auglys buvo pašalintas chirurginiu būdu. Taip chemoterapija suteikiamas atsižvelgiant į rūšį ir stadijos vėžys gydomas.

Kas yra metastazių smegenų augliams?

Dažnai, auglius, rastus smegenų pradėjo kažkur kitur organizme ir plitimu (Metastazė) į smegenis. Jie vadinami metastazavusiu galvos smegenų navikai.

Kokios yra suaugusiųjų smegenų augliams?

Suaugusiųjų smegenų navikų yra ligos, kuriomis vėžio (piktybinis) ląstelės pradeda augti iš galvos smegenų audinių,. Smegenys kontroliuoja atmintį ir mokymąsi, jausmus (klausymas, žvilgsnio, kvapas, skonis, ir liesti), ir emocijų. Ji taip pat valdo kitas kūno dalis, įskaitant raumenų, organų, ir kraujagyslių. Navikai, kurie prasideda smegenyse yra vadinami pirminio smegenų augliams.