Medicina


Kas yra anemija?

Anemija yra sveikatos būklė, kai raudonųjų kraujo kūnelių arba hemoglobino yra mažiau nei normaliai. Normalus hemoglobino paprastai skiriasi patinų ir patelių. Vyrams, anemija paprastai apibrėžiamas kaip hemoglobino kiekis yra mažesnis nei 13.5 gram/100ml ir moterų hemoglobino mažiau kaip 12.0 gram/100ml. Šie apibrėžimai gali šiek tiek skirtis priklausomai nuo jų šaltinio ir Laboratoriniai naudojami.

Ar anemija būti paveldimas?

Taip, anemija gali būti genetiškai. Paveldima sutrikimai gali sutrumpinti gyvenimą span raudonųjų kraujo kūnelių ir dėl to anemija (for example, pjautuvo pavidalo ląstelių anemija). Paveldima sutrikimai taip pat gali sukelti anemija pablogindami hemopavyzdžiuiybą (for example, alfa ir beta talasemija talasemija).

Priklausomai nuo genetinės anomalijos laipsnį, paveldimas anemias gali sukelti lengvą, vidutinis, ar sunki anemija. Iš tikrųjų, kai gali būti per daug griežtos, turi būti suderinama su gyvenimo ir gali sukelti mirtį vaisius (negimusiam kūdikiui). Iš kitos pusės, Kai kurie iš šių anemias yra taip lengva, kad jie nėra pastebimas ir atsitiktinai atskleista per įprastą kraujo darbas.