Medicina


Ar nepakanka geležies sukelti anemija?

Visiškai! Taip yra todėl, geležis yra pagrindinis komponentas hemoglobino ir ypač svarbus tinkamai veiktų. Lėtinis kraujo netekimą dėl kokių nors priežasčių yra pagrindinė priežastis, mažai geležies kiekis organizme jis eikvoja organizmo geležies atsargas siekiant kompensuoti nuolat nuostolis iš geležies. Anemija, kad yra dėl žemų geležies koncentracijos yra vadinama geležies stokos anemija. Geležies trūkumas yra labai dažnas priežastis anemija.

Moterys dažniau nei vyrai turi geležies trūkumą, mažakraujystė dėl kraujo netekimo kiekvieną mėnesį per normalus menstruacijų. Tai paprastai be didesnių požymių, kaip kraujo netekimas yra palyginti nedidelis ir laikinas.

Geležies trūkumo anemija gali būti dėl mažų kartotinių L kraujavimas, pavyzdžiui nuo gaubtinės žarnos vėžio ar skrandžio opos. Skrandžio opos kraujavimo, kad gali arba ne būti sukeltas pagal vaistų net labai dažni over-the-counter vaistai, kaip aspirinas ir ibuprofenas (Advil, Motrin). Kūdikiams ir mažiems vaikams, geležies stokos anemija dažniausiai dėl mitybos trūksta geležies.

Aiškinimas CBC gali įkalčiais pasiūlyti šį anemija tipas. Pavyzdžiui, geležies stokos anemija dažniausiai kelia mažai reiškia, eritrocitų kiekio (microcytic anemija) Be mažo hemoglobino.

Ką apie ūmų (staigus) kraujo netekimas dėl anemijos priežastis?

Ūminis kraujavimas iš vidinio kraujavimo (nuo kraujuojančios skrandžio opos) ar išorės kraujavimas (nuo traumos) gali sukelti anemija nuostabiai trumpą span laiko. Ši anemijos tipas gali atsirasti sunkių simptomų ir pasekmių, jei nebus sprendžiamas nedelsiant.