Medicina


Kokios kitos priežastys anemijos?

Kai kurie iš labiausiai paplitusių priežasčių galima paminėti:

* Vitaminas B12 trūkumas gali sukelti pražūtingas anemija. Ši anemijos tipas gali atsitikti žmonėms, kurie negali absorbuoti vitamino B12 iš jų žarnynas dėl daugelio priežasčių:

o griežtai vegetarams, kurie negali būti imtasi adekvačių vitaminų papildais, arba

o ilgalaikio alkoholikai.

Paprastai tai sukelia macrocytic (daug ląstelių tūrio) anemija. Vitaminas B12, kartu su folatų, yra, susijusius su skambinimu hemo molekulė, kuri yra neatskiriama hemoglobino. Folatai trūkumas gali būti anemijos kaltininkas. Tai taip pat gali įvykti dėl netinkamo absorbcijos, pagal suvartojimo žaliųjų, lapinės daržovės, ir taip pat ilgalaikių sunkių alkoholio vartojimo.

* Gali būti plyšimas raudonųjų kraujo kūnelių (hemolitine anemija) dėl antikūnų Prigludęs prie raudonųjų kraujo kūnelių paviršiaus (pavyzdžiui, hemolizinio liga, naujagimių ir daugelio kitų sąlygų).

* Platus asortimentas, kaulų čiulpų ligas gali sukelti anemija.

o Pavyzdžiui, vėžio, kad skleisti (metastazuoja) , kaulų čiulpų, arba vėžio ir kaulų čiulpų (tokios kaip leukemija ar dauginė mieloma) gali sukelti kaulų čiulpų į nepakankamai gamina raudonųjų kraujo ląstelių, todėl anemija.

o Kai chemoterapija nuo vėžio taip pat gali sukelti žalą, kaulų čiulpų ir sumažėjo raudonųjų kraujo kūnelių gamyba, todėl anemija.

o Kai kurios infekcijos gali sukelti kaulų čiulpų ir sukelti kaulų čiulpų funkcijos sutrikimas ir anemija.

o pagaliau, Pacientams, sergantiems inkstų nepakankamumu, gali stoka hormono būtina skatinti normalus raudonųjų kraujo kūnelių gamybą kaulų čiulpuose.

* Kita priežastis anemija vadinama anemija lėtinėmis ligomis. Tai galėtų paprastai atsiranda asmenims, turintiems ilgalaikių lėtinių ligų.

* Kai kurie vaistai gali sukelti anemija įvairiais būdais.

* Žmogaus imunodeficito virusas (ŽIV) ir įgyto imunodeficito sindromą (AIDS) gali sukelti anemija.