Medicina


Kas yra hemoglobinas?

Hemoglobinas yra raudonos pigmentas, suteikiantis susipažinęs raudona spalva prie raudonųjų kraujo kūnelių ir kraujo. Funkciškai, hemoglobino yra pagrindinis cheminis junginys, kuriame dera su deguonimi iš plaučių ir veža iš plaučių deguonimi ląstelės visą kūną. Deguonis būtinas visiems organizme ląstelių energijai gaminti.

Kraujas taip pat transporto išmetamo anglies dvideginio, kuri yra atliekų produktas Šio energijos gamybos proceso metu, atgal į plaučius, iš kurios jis iškvepiamas į orą. Anglies dioksido skirtas transportas sugrįžti į plaučių taip pat pasiekti hemoglobino. Anglies dvideginio jungiasi su hemoglobinu iškraunamos, plaučių mainais už deguonies reikia vežti į organizmo audinius.

Ką žemas hemoglobino kiekis reiškia,?

Žemas hemoglobinas vadinamas anemija. Kai yra mažas hemoglobino kiekis, ten dažnai yra per mažai raudonųjų kraujo kūnelių skaičius ir mažas hematokritas, per daug. Nuoroda ribos šiek tiek skiriasi nuo vieno šaltinio į kitą, bet paprastai hemoglobinas mažesnis nei 13.5 yra nenormalus vyrų mažiau negu 12.0 moterims.