Medicina


Kaip atopinis dermatitas gydyti?

Gydymas apima tarp gydytojo ir paciento ir jo šeimos narių partnerystės. Gydytojas pasiūlys gydymo planą, paremtą paciento amžiaus, simptomai, ir bendrą sveikatos. Pacientas ir šeimos nariai vaidina didelį vaidmenį gydymo plano sėkmė taip pat atidžiai po gydytojo nurodymų. Kai kurie iš pagrindinių komponentų gydymo programos yra aprašytos toliau. Dauguma pacientų gali būti sėkmingai valdoma tinkamai odos priežiūros ir gyvenimo būdo pasikeitimus ir nereikia intensyvesnio gydymo aptarti. Daug tobulinimas yra iš namų darbus, įskaitant tepimo turtinga ypač iškart po dušo arba vonios.

Gydytojas turi tris pagrindinius tikslus, gydant atopinį dermatitą: gydymo oda ir ją sveiką; užkirsti kelią raketų, ir gydyti simptomus, kai jie įvyksta. Daug rūpintis oda apima besivystančių odos priežiūros rutiną, nustatyti dar labiau padidindamos neigiamą veiksniai, ir išvengti aplinkybes, skatina odos imuninė sistema ir niežulį-nulio ciklo. Svarbu, kad pacientas ir šeimos nariai, pažymėti visus odos būklės pokyčių reaguojant į gydymą ir turi būti patvarūs, nustatant efektyviausius gydymo strategija.

Odos priežiūros priemonės: Paprasta ir pagrindinio režimas yra pagrindinis. Bus apsistojama pas jį rekomenduojama muilu ir vienas drėkintuvai yra labai svarbus. Naudojant kelis muilas, losjonai, aromatai, ir mišiniams produktai gali sukelti papildomų klausimų ir odos jautrumas.

Gydymas odos ir ją sveiki, į pirminės svarbos tiek siekiant užkirsti kelią jų tolesniam pažeidimui ir padidinti pacientų gyvenimo kokybę. Kuriant ir po dienos odos priežiūros kasdieninį kritiškai išvengti pasikartojančių epizodų simptomus. Pagrindiniai veiksniai yra tinkamas maudytis ir tepalai taikymo, pavyzdžiui, kremai ar tepalai, per tris minutes nuo maudymosi. Žmonės, sergantiems atopiniu dermatitu, turi vengti karštų ar ilgai (daugiau nei 10 į 15 minučių) vonios ir dušo. Drungnas vonia padeda išvalyti ir drėkina odą be džiovinimo jis per daug. Gydytojas gali rekomenduoti ribotai naudoti lengvas baras muilas ar ne muilas valikliu, nes muilas gali būti džiovinimo į odą. Vonios aliejus paprastai nėra naudingas.

Kai vonia yra baigtas, Pacientas turi išdžiūti ore ant odos ar paglostyti jis sausas švelniai (išvengti trinties ar Pagyvėja džiovinimo) ir taikyti tepalo nedelsiant. Tepimo atkuria odos drėgmės, padidina gydymo kursas, ir nustato nuo tolesnio džiovinimo ir dirginimas barjeras. Keletas rūšių tepalai gali būti naudojamas. Losjonai paprastai yra ne pats geriausias pasirinkimas, nes jie turi daug vandens ar alkoholio kiekį ir išgaruoti greitai. Kremai ir tepalų darbo geriau gydyti odą. Deguto preparatai gali būti labai naudinga gydant labai sausa, lichenified sritis. Koks preparatas būtų pasirinkta, Ji turėtų būti be kvapiųjų medžiagų ir cheminių medžiagų, kaip galima.

Kitas svarbus apsaugant ir atkuriant į odą imasi veiksmų, kad būtų išvengta pakartotinių odos infekcijos. Nors gali būti neįmanoma išvengti infekcijų apskritai, nuo infekcijos poveikis gali būti maksimaliai sumažinta, jeigu jie yra identifikuoti ir gydyti anksti. Pacientai ir jų šeimos turėtų išmokti atpažinti odos infekcijos požymių, įskaitant mažų pustulėmis (pūliai užpildytame ausele) dėl rankų ir kojų, išvaizdą lėtai sritis, ar traški geltonos pūslės. Jei simptomai odos infekcija plėtoti, gydytojas turi būti konsultuojamasi, kad pradėti gydymą kuo greičiau.

Gydymas atopiniu dermatitu kūdikiams ir vaikams

* Padovanok trumpas, drungnu vonios.
* Taikyti tepalas iškart po vonia.
* Laikyti vaiko nagai pateikė trumpą.
* Pasirinkite minkštos medvilnės audiniai renkantis drabužius.
* Apsvarstykite galimybę naudoti antihistamininius vaistus, siekiant sumažinti braižymo naktį.
* Laikyti vaikams kietas; vengti situacijų, kai perkaitimo kyla.
* Išmokite atpažinti odos infekcijų ir ieškoti gydymo skubiai.
* Bandymas atitraukti su veikla vaikui išlaikyti jį ar ją nuo subraižymo.

Vaistai ir fototerapija: Jei atopinio dermatito pasikartojimo įvyksta, keliais metodais gali būti gydoma simptomai. Tinkamas gydymas, labiausiai simptomai gali būti valdoma per tris savaites. Jei simptomai nesugeba atsakyti, tai gali būti dėl apšvietimo, kad yra stipresnis už vaistus gali dirbti, gydymo programos, kuri nėra visiškai veiksmingos ypač individualūs, arba sukeliančius faktorius, kurie nebuvo išspręsti pirminio apdorojimo programos buvimas. Šie veiksniai gali būti reakcija į vaistus, infekcija, ar patyrėte emocinį stresą. Tęsinys simptomai taip pat gali atsitikti, nes pacientas nėra taip gydymo programos instrukcijas.

Kortikosteroidų kremai ir tepalai, yra dažniausiai naudojamas gydymo. Kartais, over-the-counter preparatai naudojami, tačiau daugeliu atvejų, Gydytojas Jums paskirs stipresnis kortikosteroidų kremo ar tepalo. Retkarčiais, pagrindas, naudojamas tam tikrų prekių su prekių ženklais kortikosteroidų kremai ir tepalai, yra pasipiktinimą konkrečiam pacientui ir skirtingų prekės turi. Šalutinis poveikis pakartotinio ar ilgalaikio naudojimo kortikosteroidais gali būti plonesnis odos, infekcijos, augimo slopinimą (Vaikams), ir strijų ant odos.

Takrolimuzas (Protopic) ir pimekrolimo (Elidel) tepalai yra galingas aktuali gydomieji kremai (vaistų, kurie kreipėsi į odą) kurie yra naudojami atopinio dermatito gydymas. Šie nauji vaistai, vadinami “imuninės moduliatoriai.” Jie pirmą kartą buvo ir vis dar plačiai naudojamas viduje (žodine forma) padėti pacientams, sergantiems inkstų ir kepenų persodinimo išvengti atmesti organų jie gavo. Jie dirba, uždraudžiant imuninę sistemą. Kai šie vaistai yra naudojami tam tikrais ribotais ir mažų kiekių ant nepažeistos odos išoriškai gydyti odą, jie nėra manoma, kad gerokai susilpninti ar pakeisti organizmo imuninę sistemą. Taip pat, skirtingai nei aktuali steroidų (kortizono kremai), šių naujų vaistų, nekeltų plonesnis odos ir nesilaikantiems paviršinių kraujagyslių (atrofija). Tačiau, per paskutinius kelerius metus, Maisto ir vaistų administracija buvo rūpestis ir pozicinis kaita (FDA). Specialus įspėjimas buvo pateiktas dėl šių dviejų imuninių moduliatorių vaistų su potencialiu atsargiai dėl vėžio ir kitų imuninės sistemos slopinimo klausimais. Nors dermatologai ir kiti gydytojai toliau saugiai nustatyti, daugelis iš šių vaistų vaikams ir suaugusiems, svarbu aptarti šiuos galimas problemas ir atsargumo priemonės su gydytoju, kai pradžioje gydymo.

Naujesnis barjerinę funkciją Pediatrija ir suaugusiųjų, kaip pagerinti vaistų klasė apima Atopiclair ir MimyX. Šie kremai gali būti naudojami kartu su vietiškai steroidų ir kitų Odą minkštinantys padėti remontuoti bendrą sausumas ir pažeistos odos funkcijos.

Papildoma prieinama procedūros gali padėti sumažinti konkrečios ligos simptomai. Antibiotikai gydyti odos infekcija, gali būti taikoma tiesiogiai su oda tepalas, bet paprastai yra veiksmingesnė, kai kurių burną tablečių forma. Kai antihistamininiai vaistai, kurie sukelia mieguistumą gali sumažinti nakties braižymo ir leisti daugiau ramus miegas, kai gerti prieš miegą. Šis poveikis gali būti ypač naudingas pacientams, kurių naktį braižymo sunkina ligos. Jei virusinės arba grybelinės infekcijos buvimą, Gydytojas taip pat gali nustatyti gydyti skirti tų infekcijų.

Fototerapijos yra gydymas šviesa, kuri naudoja ultravioletines arba B šviesos bangų, arba abiejų derinys. Šis požiūris gali būti veiksminga gydyti lengvo ar vidutinio laipsnio dermatitas vyresniems vaikams (apie 12 metai) ir suaugusiems. Photochemotherapy, ultravioletinės šviesos terapijos ir po vaistų derinys vadinamas psoralen., taip pat gali būti naudojamas tais atvejais, kurie yra atsparūs fototerapijos vien. Galimas ilgalaikis šalutinis poveikis, šio požiūrio yra ankstyvo odos senėjimo ir odos vėžio. Jei gydytojas mano, kad fototerapija gali būti naudinga gydant atopinio dermatito simptomų, jis arba ji būtų naudojama kuo mažiau poveikio būtina ir stebėti odos kruopščiai.

Kai kiti gydymo būdai nėra efektyvūs, gydytojas gali skirti sisteminio veikimo kortikosteroidai, vaistų, geriamas arba švirkščiamas į raumenis, o ne tiesiai ant odos. Iš dažniausiai skiriamų kortikosteroidų pavyzdys yra prednizolonas. Paprastai, šių vaistų galima naudoti tik atsparius atvejais ir pateikiami tik trumpą laiką. Šalutinis poveikis, sisteminio kortikosteroidų gali apimti odos pažeidimas, išretėjęs ar susilpnėjusi kaulų, aukštas kraujospūdis, didelis cukraus kiekis kraujyje, infekcijos, ir kataraktos. Tai gali būti pavojinga staiga nustoti vartoti kortikosteroidus, todėl labai svarbu, kad gydytojas ir pacientas dirba kartu keičiant kortikosteroidų dozės.

Ankstesnis naudojant vaistus, pavyzdžiui, savarankiškai injekcinius interferono gydymo klinikiniai tyrimai parodė, rezultatai prieštaringi ir netapo pagrindinės procedūros. Dažniausias šalutinis poveikis su interferono įtraukti lengvas injekcijos vietos reakcijas ir galimas karščiavimas ar į gripą panašūs simptomai. Šie vaistai gali būti naudojami sunkių ar sudėtingas situacijas, kurios nėra atsakas į tradicinių gydymo.

Suaugusiems, imunosupresantai , pavyzdžiui, ciklosporino, taip pat vartojamas gydyti sunkių atvejais atopiniu dermatitu, kurie neatsakė į bet kurios kitos formos gydymą. Imunosupresantai riboja hiperaktyvios imuninę sistemą, blokuoja tam tikrų imuninių ląstelių gamybą ir sustabdyti kitų veiksmų. Šalutinis poveikis ciklosporino gali būti padidėjusio kraujospūdžio, pykinimas, vėmimas, inkstų veiklos sutrikimų, galvos skausmas, dilgčiojimas arba tirpimas, ir gali padidėti rizika susirgti vėžiu ir infekcijų. Taip pat atkryčio rizika, po vaistų vartojimas nutraukiamas. Dėl savo toksinio šalutinis poveikis, Sunkiais atvejais ir tada, sisteminio poveikio kortikosteroidai ir imunosupresantai naudojami tik trumpą laiką kiek įmanoma. Turėtų būti nurodyta į dermatologą ar alergologo, specializuojasi prižiūrėti atopinio dermatito padėti nustatyti sukeliančius faktorius ir alternatyvius gydymo metodus pacientams, kuriems reikia sisteminių kortikosteroidų ar imunosupresantai.

Ypač retais atvejais, kai nėra kito gydymo buvo sėkmingos, pacientas gali būti hospitalizuojamas. Penki- iki septynių dienų buvimo ligoninėje leidžia intensyvus odos priežiūros režimas ir sumažina paciento, poveikio, alergenų, ir pabr ÷ žia, iš dienos į dieną gyvenimas. Tokiomis sąlygomis, simptomai dažniausiai aišku greičiau, jei aplinkos veiksniai vaidina vaidmenį arba, jei pacientas negali atlikti pakankamai odos priežiūros programą namuose.