Medicina


Kas yra spina bifida?

Spina bifida, kuris pažodžiui reiškia “nesuaugęs stuburo,” būdingas nepilnas plėtros smegenų, stuburo smegenys, ir / arba meninges (apsauginį apdangalą apie galvos ir nugaros smegenų). Ji yra labiausiai paplitusi nervinio vamzdelio defektų, JAV – įtakos 1,500 į 2,000 iš daugiau kaip 4 milijonai vaikų, kurie gimė šalyje kasmet.

Kokie yra įvairių rūšių spina bifida?

Yra keturių rūšių spina bifida:

1. okultizmas,

2. uždarytas nervinio vamzdelio defektų,

3. meningocele, ir

4. myelomeningocele.

Occulta yra mildest ir labiausiai paplitusi forma, kurioje viena ar daugiau slankstelių blogai. Pavadinimas “okultizmas,” o tai reiškia, “paslėptas,” rodo, kad apsigimimų, ar atidarymo, stuburo, apima odos sluoksnis. Šis spina bifida forma retai sukelia negalią ar simptomų.

Uždaroji nervinio vamzdelio defektų sudaro antrojo tipo spina bifida. Ši forma susideda iš įvairių grupių stuburo defektai, kurie stuburo smegenų pažymėtas riebalų išsigimimas, kaulas, ar membranomis. Kai kuriems pacientams yra mažai arba jokių simptomų; kitose apsigimimų priežastis neišsami paralyžius, šlapimo ir žarnyno sutrikimų.

Trečia rūšis, meningocele, meninges išsikiša iš nugaros atidarymas, ir netaisyklingas išsivystymas gali arba negali būti taikoma odos sluoksnis. Kai su meningocele gali turėti mažai arba jokių simptomų, o kiti gali pasireikšti požymiais, panašiais į uždaras nervinio vamzdelio defektų pacientams.

Myelomeningocele, Ketvirtoji forma, yra sunkus ir tada, kai stuburo smegenys yra veikiami per į stuburo atidarymas, todėl iš dalies arba visiškai paralyžius į žemiau nugaros atidarymo kūno dalys,. Paralyžius gali būti tokie dideli, kad nukentėjo asmuo negali vaikščioti ir gali turėti šlapimo ir žarnyno sutrikimų.