Medicina


Kaip spina bifida diagnozuota?

Dažniausiai, spina bifida diagnozuojama prenatally, arba iki gimimo. Tačiau, kai lengvas atvejais gali likti nepastebėti tol, kol po gimimo, arba postnataliniu. Labai lengvas atvejais, , kurioje nėra jokių simptomų,, niekada negali būti nustatyta.

Prenatalinė diagnostika

Dažniausiai atrankos metodus ieškoti spina bifida nėštumo metu yra antrojo trimestro motinos serumo alfa fetoprotein (MSAFP) atrankos ir vaisiaus ultragarsinį. MSAFP ekrano matuojamas baltymo, vadinamo alfa-fetoprotein lygis (AFP), kuris yra pagamintas natūraliai vaisiaus ir placentos. Nėštumo metu, nedidelis kiekis AFP paprastai patenka į placentą ir patenka į motinos kraują. Bet jei lygis yra neįprastai didelis šių baltymų pasirodys motinos kraują ji gali nurodyti, kad vaisius yra nervinio vamzdelio defektų. MSAFP testas, tačiau, nėra konkretus spina bifida, ir bandymo negalima galutinai nustatyti, kad yra su vaisiaus problemos. Jei aukšto lygio AFP aptinkamas, gydytojas gali paprašyti papildomų tyrimų, pavyzdžiui, ultragarso ar Amniocenteza padėti nustatyti priežastį.

Antrasis trimestras MSAFP ekrano aprašyta aukščiau, gali būti atliekamos atskirai arba kaip dalis didesnės, kelių žymeklis ekrane. Keli gabaritiniai ekranus ieškoti ne tik nervinio vamzdelio defektų, bet ir kitiems apsigimimų, įskaitant Dauno sindromas ir kitų chromosomų anomalijos. Pirmasis trimestras ekranai chromosomų anomalijos taip pat egzistuoja, tačiau požymių, spina bifida nėra akivaizdu, iki antrojo trimestro, kai MSAFP atranka yra atliekama.

Amniocentesis-egzaminas, kuriame gydytojas šalina mėginių skystis iš amniono maišas, kuri supa vaisiaus-taip pat gali būti naudojama diagnozuoti spina bifida. Nors Amniocenteza negali atskleisti spina bifida sunkumo, rasti aukšto lygio AFP gali reikšti, kad liga yra,.

Postnataliniam Diagnozė

Lengvas atvejais spina bifida ne diagnozuota per gimdymą galima bandyti nustatyti postnataliniu rentgenu metu eilinis patikrinimas. Gydytojai gali naudoti magnetinio rezonanso (MRT) arba kompiuterinė tomografija (CT) scan gauti aiškesnį vaizdą apie stuburo ir stuburo. Asmenys, turintys daugiau sunkių formų spina bifida dažnai raumenų silpnumas kojas, Klubai, ir kojos. Jei hidrocefalija yra įtariamas, gydytojas gali paprašyti, kompiuterinė tomografija ir / ar rentgeno iš kaukolės ieškoti papildomų skysčių viduje smegenų.