Medicina


Ar spina bifida būti užkirstas kelias?

Folio rūgštis, taip pat vadinamas folio rūgšties, yra svarbus vitamino sveikų vaisiaus vystymuisi. Nors pradėdami vartoti šį vitaminą negali garantuoti, turintys sveiką kūdikį, ji gali padėti. Naujausi tyrimai parodė, kad pridėjus folio rūgšties jų mitybos, vaisingo amžiaus moterims žymiai sumažinti turintys vaikų su nervinio vamzdelio defektų rizika, pvz spina bifida. Todėl, rekomenduojama, kad visos vaisingo amžiaus moterų vartoja 400 mikrogramų folio rūgšties kasdien. Maisto daug folio rūgšties yra tamsiai žalios spalvos daržovės, kiaušinių tryniai, ir kai kurie vaisiai. Daugelyje maisto produktų, pavyzdžiui, kai javainiai, praturtintas duonos, miltai, katalogai, ryžių, ir kiti grūdų produktai-dabar spirituoto su folio rūgštimi. Iš multivitaminų daug yra tai rekomenduojama ploviklio dozė, folio rūgštis, taip pat.

Moterys, kurios su spina bifida vaikas, turi spina bifida patys, arba jau turėjo nėštumo įtakos jokios nervinio vamzdelio defektų, yra didesnė rizika turėti su spina bifida vaiko ar kito nervinio vamzdelio defektų. Šios moterys gali prireikti daugiau folio rūgšties, kol jie netapo nėščia.

Kokia yra spina bifida prognozė?

Vaikai su spina bifida gali sukelti gana aktyvų gyvenimą. Prognozė priklauso nuo skaičiaus ir sunkumo sutrikimais ir susijusių komplikacijų. Dauguma vaikų, sergančių sutrikimų turinčių normalus intelektas ir gali vaikščioti, paprastai su pagalbinius įtaisus. Jei mokymosi problemų plėtoti, anksti švietimo intervencinio naudinga.