Medicina


Periferinių arterijų liga

Patinka kraujagysles širdies (vainikinių arterijų), Jūsų periferinių arterijų (kraujagysles už savo širdies) Taip pat gali išsivystyti aterosklerozė, kaupti riebalų ir cholesterolio sankaupos, vadinamas apnašas, viduje sienos. Laikui bėgant, kaupti susiaurėja arterijos. Galiausiai sumažėjo arterijos sukelia mažiau kraujo srautas ir būklė, vadinama “išemijos” gali atsirasti. Išemija yra nepakankamas kraujo pritekėjimas į kūno audinių.

* Į vainikinių arterijų užsikimšimas gali sukelti simptomus, krūtinės skausmas (angina) ar širdies priepuolis.
* Į miego arterijos užsikimšimas (arterijų tiekti smegenų) gali sukelti praeinantis smegenų išemijos priepuolis (TIA) arba insultas.
* Kojose nepraeinamumas gali sukelti kojų skausmas ar mėšlungis su veiklos (būklė, vadinama Claudication), pasikeitė odos spalva, opos arba opos,, ir nuovargis kojose. Bendros negautos apyvartą gali sukelti gangrena ir praradimo galūnės.
* Į inkstų arterijų užsikimšimas (arterijų tiekti inkstai) gali sukelti inkstų arterijų liga (stenozė). Simptomai yra nekontroliuojama hipertenzija (aukštas kraujospūdis), širdies nepakankamumas, ir sutrikusi inkstų funkcija.