Medicina


Kaip pilvo aortos aneurizmos diagnozė kliniškai?

Atidus apčiuopa ar jausmas pilvo pagal sveikatos priežiūros specialistas gali atskleisti neįprastai platus pulsacija pilvo aortos. Tai būdinga jausti tiek aortos, kuri yra į pilvo vidurinės linijos pusių. Atkreipkite dėmesį, kad net didelės aneurizmos gali būti labai sunku aptikti tiriant fiziniais tyrimo būdais ir antsvorį turinčių žmonių. Aneurizmos dėl plyšimo riba ir, kad greitai besiplečiančios, dažnai konkursas. Klausymas su stetoskopas gali taip pat atskleisti bruit arba nenormalus garsas nuo neramumų kraujo per aneurizma.

Kas bandymus padėti į pilvo aortos aneurizmos diagnozė?

Maždaug 90% atvejų, Rentgeno spinduliai iš pilvo rodo kalcio indėliai aneurizmos sienos. Bet paprastas rentgeno iš pilvo negali nustatyti dydį ir aneurizma, kiek. Echoskopija paprastai duoda aiškų vaizdą apie aneurizmos dydis. Ultragarso turi apie 98% tikslumo matavimo aneurizmos dydis, ir yra saugūs ir neinvazinio. Bet ultragarsu negali tiksliai apibrėžti aneurizma, kiek ir yra nepakankama, skirti chirurginių remonto planavimas.

Kompiuterinės tomografijos ir pilvo, yra labai tikslūs nustatant dydis ir apimtis aneurizma, ir jos santykio su inkstų arterijų. Tačiau, kompiuterinė tomografija naudoja aukštos radiacijos dozės ir vertinimo kraujagyslės, reikia į veną dažo. Tai atlieka tam tikras pavojus, įskaitant alerginę reakciją dažų ir dirginimas, inkstų. Pacientams, sergantiems inkstų ligomis, gydytojas gali nuspręsti MRA (magnetinio rezonanso angiografija), kuri yra aortos studijų ir kitų arterijų, kurioje naudojama MRT skenavimo. Abi kompiuterinės tomografijos ir magnetinio rezonanso vaizdu, yra gana veiksminga diagnozės. Aortogram, kur dažų yra tiesiogiai įpurškiamas į aortą, siekiant įvertinti jos anatomija, istoriškai buvo diagnostikos testas pasirinkimo.