Medicina


Kas yra vaskulitas?

Vaskulitas yra bendras terminas, apibūdinantis nedažni ligų grupė, kad funkcija uždegimas kraujagyslės. Kraujagysles įstaiga vadinama kraujagyslių sistema. Kraujagyslių, susideda iš arterijas, kad praeiti deguonies prisotintu krauju bei kūno venas, kad grįžti deguonies nusodrintojo kraujas iš audinių audinių į plaučius deguonies. Vaskulitas pasižymi uždegimą ir sugadinti įvairių kraujagyslių sieneles.

Kiekvienas vaskulitas ligų yra apibrėžiama tam tikrų modelių paskirstymo kraujagyslių dalyvavimas, ypač organų dalyvavimą, ir laboratorinių tyrimų duomenų pokyčiai. Kaip grupė, šių ligų yra vadinama vasculitides.

Žodžio vaskulitas yra kilęs iš lotynų kalbos “Vasculum”, laivas + “- ITIS”, uždegimas. Kitas vaskulitas terminas angiitis. Kai arterijos yra uždegimas kraujagyslės, sąlyga taip pat vadinamas artrito. Kai venų uždegimas, jis yra nurodytas kaip venulitis.

Kas sukelia vaskulitas ir kokie yra pavyzdžiai ligų vaskulitas?

Tikrasis sukelti šių vaskulitas ligų paprastai būna nežinomas. Tačiau, imuninės sistemos sutrikimas ir kraujagyslių uždegimas yra bendrų bruožų. Kiekvienas vaskulitas forma turi savo būdingą struktūrą simptomai, kurios didžioji dalis priklauso nuo to, ypač organai veikia.

Pavyzdžiai vaskulitas įtraukti Kawasaki liga, Behcet liga, polyarteritis nodosa, Serga šia liga,, cryoglobulinemia, Takayasu's artrito, Churg-Strauss sindromas, milžinas ląstelių artrito (laiko artrito), ir Henoch-Schönlein purpura.

Vaskulitas taip pat gali lydėti infekcijos (tokių kaip hepatitas B), cheminių medžiagų (tokie kaip amfetaminai ir kokaino), vaistai, vėžio (pvz limfoma ir daugybine mieloma), ir reumatines ligas (tokiomis kaip reumatoidinis artritas ir sisteminė raudonoji vilkligė).