Medicina


Kas yra krūtinės angina, ir kokie yra anginos simptomus?

Angina (krūtinės angina – Lotynų nuspaudžiant iš krūtinės) yra nemalonus pojūtis krūtinėje, kuris vyksta tada, kai yra sumažėjęs kraujo aprūpinimą deguonimi, širdies raumens plotas. Dažniausiai, tiekiamo kraujo trūkumas yra dėl vainikinės arterijos susiaurėjimas, kaip aterosklerozės rezultatas.

Angina paprastai jaučiamas kaip:

* slėgis,

* nusiminimas,

* griežtinant,

* nuspaudžiant, arba

* Ligonis per krūtinę, ypač už krūtinkaulio.

Šis skausmas dažnai skleidžia į kaklą, žandikaulis, ginklai, atgal, ar net dantų.

Pacientai taip pat gali nukentėti:

* nevirškinimas,

* rėmuo,

* silpnumas,

* prakaitavimas,

* pykinimas,

* cramping, ir

* dusulys.

Angina paprastai įvyksta per fizinio krūvio, sunkus emocinis stresas, ar po sunkaus valgio. Per šiuos laikotarpius, širdies raumens reikalauja daugiau kraujo deguonies, nei sumažėjo vainikinių arterijų gali pristatyti. Angina paprastai trunka nuo 1 į 15 minutes ir yra atleidžiamas pagal poilsio arba pateikimo nitroglicerino tabletė po liežuviu. Nitroglicerino atpalaiduoja kraujagysles ir sumažina kraujo spaudimą. Abi poilsio ir nitroglicerino sumažinti širdies raumenys paklausa deguonies, taip sutaupomas krūtinės angina.

Angina yra klasifikuojami pagal vieną iš dviejų tipų: 1) stabilia krūtinės angina arba 2) nestabili krūtinės angina.

Stabili krūtinės angina

Stabili krūtinės angina yra labiausiai paplitęs tipas krūtinės angina, ir ką dauguma žmonių reiškia, kai jie susiję su krūtinės angina. Žmonių su stabilia krūtinės angina yra krūtinės simptomai reguliariai ir simptomai yra šiek tiek nuspėjama (pavyzdžiui, pėsčiomis iki veiksmų skrydžio sukelia krūtinės skausmą,). Daugumai pacientų, simptomai per krūvio ir paprastai trunka trumpiau nei penkias minutes. Jie yra atleidžiamas pagal poilsio ar vaistais, pvz nitroglicerino po liežuviu.

Nestabili krūtinės angina

Nestabili krūtinės angina yra mažiau paplitęs ir rimtesnė. Simptomai yra sunkesnis ir mažiau nuspėjamas nei stabilios krūtinės anginos modelio. Be to, skausmai yra dažnesni, trukti ilgiau, pasireikšti poilsio, ir nėra atleidžiamas pagal nitroglicerino po liežuviu (ar pacientas turi vartoti daugiau nitroglicerino, nei įprasta). Nestabili krūtinės angina yra ne kaip širdies priepuolis pačiu, bet tai garantuoja, nedelsiant apsilankyti jūsų sveikatos priežiūros specialistas arba ligoninės skubios pagalbos skyrių, kaip toliau širdies bandymai skubiai reikia. Nestabili krūtinės angina dažnai pirmtakas širdies priepuolis.