Medicina


Kas naujo krūtinės vertinimas?

Naujai sukurta kompiuterizuota rentgeno nuskaityti (ULTRAFAST kompiuterinė tomografija) yra labai tikslūs aptikti nedideli kiekiai kalcio vainikinėse arterijose plokštelė. Jei ULTRAFAST tomografija nerodo jokių arterijų kalcio, aterosklerozinių vainikinių arterijų liga, yra mažai tikėtina,. Ultrasparčioji CT skenavimo yra naudinga vertinant krūtinės skausmas jaunesnių pacientų (tačiau 40 ir moterų 50 metai). Kadangi jauni žmonės paprastai neturi didelės vainikinių arterijų plokštelė, neigiamas ULTRAFAST kompiuterinė tomografija leidžia vainikinių arterijų ligos diagnozė mažai tikėtina,. Tačiau, rasti kalcio šiuo metodu, yra ne toks reikšmingas vyresniems pacientams, kurie gali turėti lengvo plaquing tiesiog nuo senėjimo proceso.

Nors ULTRAFAST kompiuterinė tomografija yra naudinga nustatyti kalcio plokštelė, ji negali nustatyti, ar kalcio pakrauta apnašas iš tikrųjų sukelia arterijų susiaurėjimas ir sumažina kraujo tėkmę. Pavyzdžiui, su tankiai kalcifikuotų apnašas pacientui sukelia minimalią ar ne arterijų susiaurėjimas turės labai teigiamą ULTRAFAST kompiuterinė tomografija, bet normaliai vykdyti Kierat testas. Daugumai pacientų, kuriems įtariamas krūtinės dėl vainikinių arterijų liga, naudotis Kierat tyrimas paprastai yra pirmasis žingsnis siekiant nustatyti, ar bet plokštelė yra kliniškai reikšmingas. Naujesni labai didelio greičio CT skeneriai tikrųjų gali aptikti tiesa vainikinės arterijos plokštelės ir pažeidimai panašūs į vainikinių arterijų.

Magnetinio rezonanso tomografija (MRT), naudojant magnetizmo ir radijo bangos, gali būti naudojamas vaizdas (gaminti panašumą) kraujagyslės. Šiuo metu, didesni laivai, pvz miego arteriją kaklo srityje, gali būti nufotografuotas naudojant šią techniką. Ateities programinės ir techninės įrangos patobulinimų gali leisti atranka širdies arterijas su magnetinio rezonanso tyrimai.