Medicina


Kas sukelia dilgėlinę?

Aviliai pagaminti histamino ir kitų junginių išsiskiria iš ląstelių, vadinamų putliųjų ląstelių, kurios yra normalus dalis oda. Histaminas sukelia skysčio nutekėjimo iš vietos kraujagyslės, todėl patinimas odos.

Aviliai yra labai dažni. Nors jie gali būti nemalonus, jie paprastai išnyksta savo per kelias savaites, ir retai mediciniškai rimtas. Kai bitės sukelia alergiją tokių dalykų, kaip maisto, vaistai, ir vabzdžių įgėlimų, tačiau dauguma atvejų yra ne alergija, ir jokios konkrečios priežasties, kad jie kada nors rasti. Nors pacientai gali rasti tai varginantis ne žinoti, ką padarė jų dilgėlinė, manevrus kaip pakeisti dietą, muilas, ploviklio, ir makiažas yra beveik niekada naudinga užkertant kelią dilgėlinė ir kad didžioji dalis nėra būtina.

Atsižvelgdama dilgėlinė gali sukelti stresą, tačiau pabrėžia, savaime nesukelia dilgėlinė.

Retais atvejais (kai paveldimas, kiti sukelia bičių įgėlimo ar vaistų alergijos), dilgėlinės ir angioedemos lydi šokas ir apsunkintas kvėpavimas. Tai vadinama anafilaksija. Įprastinė dilgėlinė gali būti paplitęs ir nerimą pažvelgti į, tačiau daugeliu atvejų avilių nesukelia gyvybei pavojingų komplikacijų.