Medicina


Kas yra angiogramoje?

Angiogramoje yra rentgeno vaizdas kraujagyslių, kai jie yra pripildyta kontrastinės medžiagos. Iš širdies angiogramoje, vainikinių angiogramoje, yra “aukso standartas” dėl vainikinių arterijų liga vertinimas (CAD). Vainikinių angiograma gali būti naudojami siekiant nustatyti tikslią vietą ir sunkumą CAD.

Kaip vainikinių angiograma atlikti?

Vainikinių arterijų atliekamas su vietinę nejautrą ir intraveninę sedaciją naudoti, ir paprastai nėra labai nemalonus.

* Atliekant vainikinių angiogramoje, gydytojas įterpia mažas kateteris (plonas tuščiavidurio vamzdelio skersmuo 2-3 mm) per į arteriją odos arba kirkšnių ar rankos.

* Ekskursijos su fluoroscope pagalba (specialių rentgeno peržiūrintys priemonės), kateterio tada nužygiavo iki vainikinių arterijų pradžios (maitinančias kraujagysles kraujo į širdį).

* Kitas, nedidelis kiekis Radiografinė kontrastinė (tirpalas, kuriame yra jodo, kuris yra lengvai matomos su rentgeno nuotraukas) švirkščiamas į kiekvieną širdies vainikinių arterijų. Vaizdus, kurie yra gaminami, vadinami angiogramoje.

* Procedūra trunka maždaug 20-30 minučių.

* Po procedūros, kateterio ištraukimo ir į rankos ar kojos arteriją arba susiūtas, “užplombuoti,” arba apdoroti vadovą suspaudimo išvengti kraujavimo.

* Dažnai, jei angioplastika ar stento yra nurodyta, ji bus vykdoma kaip dalis ta pačia tvarka.

Ką vainikinių angiograma įrodyti?

Angiografinių vaizdai tiksliai atskleisti, kiek ir sunkumas visų vainikinių arterijų stabdymų. Pacientams, sergantiems sunkia krūtinės angina arba širdies priepuolis (miokardo infarktas), arba tiems, kurie labai nenormalus neinvazinių tyrimų CAD (pvz testavimus), angiogramoje taip pat padeda gydytojui parinkti optimaliausią gydymą. Gydymas gali būti įtraukti vaistus, balionas angioplastikos, vainikinių stentavimas, atherectomy (“Roto-Kibic”), arba vainikinių arterijų šuntavimo operacija .