Medicina


Kas yra balionas angioplastikos?

Balionas angioplastikos vainikinių arterijų, ar perkutaninė transliuminalinė vainikinių arterijų angioplastika (PTCA), buvo įvesta pabaigoje 1970′su. PTCA yra ne chirurginė procedūra, kuri atleidžia susiaurėjimas ir obstrukcija arterijose, širdies raumens (vainikinių arterijų). Tai leidžia daugiau kraujo ir deguonies turi būti pristatytas į širdiesPTCAmenį. PTCA, dabar vadinama perkutaninė koronarinė intervencija, arba PCI, kaip ši sąvoka apima balionai naudoti, stentai, ir atherectomy prietaisai. Perkutaninė koronarinė intervencija yra padarytas mažas balionėlis kateteris įtraukti į kirkšnių ar rankos arteriją, ir pažangiosios iki susiaurėjimas į vainikinių arterijų. Balionas yra tada pripūstos Padidinti susiaurėjimas į arteriją. Kai sėkmingai, perkutaninė koronarinė intervencija gali atleisti krūtinės skausmas krūtinės, pagerinti asmenų prognozė su nestabilia krūtinės angina, ir sumažinti arba sustabdyti širdies priepuolį be paciento atliktas atviros širdies vainikinių arterijų šuntavimo (CABG) chirurgija.

Išeminė balionas angioplastikos iliustracija

Be to paprasto baliono angioplastikos naudoti, iš nerūdijančio plieno stentai prieinamumą, į vielos tinklo projektavimas, išsiplėtė žmonių tinka perkutaninė koronarinė intervencija spektro, taip pat stiprinti saugumą ir ilgalaikį procedūros rezultatus. Nuo 1990 metų pradžios′su, vis daugiau ir daugiau pacientų, gydytų stentai, kuris tiekiamas su perkutaninė koronarinė intervencija balionas, bet lieka arterijos kaip “pastoliai”. Ši procedūra turi žymiai sumažino pacientų skaičius, kuriems reikia skubios pagalbos VAŠO į žemiau 1%, ir ypač su naujai paskirčiai naudoti “gydomasis” stentai (stentai padengti vaistų, kurie padės išvengti apnašų susidarymo), sumažino pasikartojimo nepraeinamumas lygis vainikinių arterijų (“susiaurėjimo atsinaujinimo”) gerokai žemiau 10%. Šiuo metu, tik pacientams, gydytiems tik balionas angioplastika yra tie, kuriems mažiau nei 2mm (mažiausio skersmens stentas), tam tikrų tipų pažeidimai susiję filialai vainikinių arterijų, tas su Scar Tissue senosios stentai, arba tiems, kurie negali būti kraujo plonesni vaistus žinomas kaip klopidogrelio bisulfate (Plavix), kuri perėmė ilgalaikes po procedūros.

Įvairūs “atherectomy” (apnašų pašalinimas) įtaisai iš pradžių buvo sukurtas kaip adjuncts į perkutaninė koronarinė intervencija. Tai apima eksimerinius lazeriu naudoti photoablation apnašas, sukimosi atherectomy (naudoti didelės spartos deimanto inkrustuota gręžimo) mechaninių abliacijos plokštelė, ir krypties atherectomy pjovimo ir pašalinti apnašas. Tokie prietaisai buvo iš pradžių manyta, siekiant sumažinti susiaurėjimo atsinaujinimo atvejų, tačiau klinikinių tyrimų metu buvo įrodyta, kad mažai papildomos naudos, ir dabar yra naudojami tik atrankinis atvejais, kai prie standartinės perkutaninė koronarinė intervencija (perkutaninė arterijų intervenciją).

Išeminė balionas angioplastika, stentai

* Vainikinių arterijų angioplastika yra padaryti naudojantis balionu nulenkti kateteris įterpiamas per kirkšnių ar rankos arteriją, kad būtų padidinti susiaurėjimas į vainikinių arterijų.

* Išeminė širdies liga atsiranda, kai cholesterolio apnašų kaupiasi (arteriosklerozė) į arterijų sieneles į širdį.

* Angioplastika yra sėkmingai pradėti vainikinių arterijų bei per 90% pacientų,.

* Iki 30% į 40% sergančių pacientų sėkmingo vainikinių arterijų angioplastika plėtos pasikartojantis susiaurėjimas ne iš baliono infliacija svetainėje.

* Naujesnių įrenginių naudojimą, pavyzdžiui, intracoronary stentai ir atherectomy, taip pat naujesnės farmakologinio agentai lėmė didesnės sėkmės kursai, sumažinti komplikacijų, ir sumažinti pasikartojimo po perkutaninės vainikinių intervencijos.