Medicina


Kaip vainikinių arterijų liga gydyti?

Angina vaistus sumažinti širdies raumens paklausa deguonies siekiant kompensuoti sumažėjęs kraujo pritekėjimas, ir taip pat iš dalies gali išsiplėsti vainikinės arterijos padidinti kraujo tėkmę. Trys dažniausiai naudojami vaistų klasės yra nitratai, beta adrenoblokatorių, ir kalcio blokatorius.

Pavyzdžiai nitratų įtraukti:

* izosorbido (Isordil.),

* izosorbido mononitrate (Imdur.), ir

* transderminis nitrato pleistrai.

Pavyzdžiai beta adrenoblokatorių įtraukti:

* propranololiu (Inderal),

* atenololiu (Tenormin.), ir

* metoprololio (Lopressor.).

Pavyzdžiai kalcio blokatoriai yra:

* nifedipino (Procardia., Adalat),

* verapamilis (Calan, Verelan, Verelan PM, Isoptin., Isoptin SR, Covera-SS),

* diltiazemo (Cardizem, Dilacor, Tiazac), ir

* amlodipino. (Norvasc).

Naujesnių ketvirtą agentas, ranolazine (Ranexa) Taip pat gali būti vertingos.

Daugelis žmonių gauti naudos iš tų krūtinės vaistai ir patirtis sumažinti krūtinės per fizinio krūvio. Kai didelis išemijos vis dar pasitaiko, arba su ja simptomų arba su pratimais bandymai, vainikinių angiografija yra paprastai atliekama, dažnai po kurio atliekama perkutaninė vainikinių kraujagyslių ar VAŠO.

Asmenys su nestabilia krūtinės angina serga sunkia širdies vainikinių arterijų susiaurėjimo ir dažnai yra neišvengiamas pavojus širdies priepuolis. Be krūtinės vaistus, jie pateikiami aspirino ir intraveninio kraujo plonesni, heparinas. Heparino forma, enoksaparinu (Lovenox), Gegužės priesaikos poodį, ir buvo įrodyta, kad toks pat veiksmingas kaip į veną heparino šių su nestabilia krūtinės angina. Aspirinas apsaugo supuolusios kraujo krešėjimą elementai vadinamas trombocitų, o heparino apsaugo kraują nuo krešėjimo dėl plokštelės paviršiaus. Naujesni stiprus IV antitrombocitinius vaistinius preparatus (“Super aspirins”) taip pat gali padėti iš pradžių stabilizuoti tokių asmenų. Nors žmonės su nestabilia krūtinės angina, gali turėti jų ligos simptomai laikinai kontroliuoja šių stiprių medikamentų, jie dažnai gresia pavojus dėl širdies priepuolių plėtra. Dėl to, daugelis žmonių su nestabilia krūtinės angina yra nurodytos už vainikinių arterijų, ir galima perkutaninė koronarinė intervencija arba CABG.

Perkutaninė koronarinė intervencija gali sukelti puikių rezultatų kruopščiai atrinktų pacientų, kurie gali turėti vieną arba daugiau labai sumažėjo arterijos segmentų, kurie yra tinkami balionas dilatacija, stentavimas, arba atherectomy. Per perkutaninė koronarinė intervencija, vietinis anestetikas yra suleidžiamas į odą per kirkšnių ar rankos arteriją. Arterijos yra pradurtos su adata ir plastikiniu apvalkalu yra įdėta į arteriją. Pagal rentgeno gaires (fluoroskopiją), ilgas, plonas plastikinis vamzdelis, vadinamas pagrindiniu kateteris, yra pažengusi per apvalkalą su vainikinių arterijų kilmės iš aortos. Tačiau dažų, kurių sudėtyje yra jodo yra suleidžiamas per pagrindinius kateterį taip, kad rentgeno nuotraukas ir vainikinių arterijų gali būti gaunama. Mažo skersmens instrukciją vielos (0.014 cm) yra sriegiais per vainikinių arterijų susiaurėjimas ar užsikimšimas,. Balionas kateterio tada Išplėstinė per Gido laidas į obstrukcija svetainėje. Šis balionas yra tada pripūstos apie vieną minutę, kompresuoti apnašas ir plečiant vainikinių arterijų pradžios. Balionas infliacija gali skirtis nuo kiek vienos ar dviejų atmosferų slėgio, iki kiek 20 aplinkoje. Pagaliau, balionas orą ir pašalinami iš organizmo.

Intracoronary stentai yra naudojami arba savarankiškai plėsti mada, arba dažniausiai jie yra pristatomi per paprastųjų angioplastikos balionas. Kai balionas yra išpūstas, stento plečiama ir dislokuoti, ir balionas yra pašalintas. Stento lieka vietoje į arteriją. Atherectomy įtaisai yra įterpiamas į vainikinių arterijų per standartinį angioplastikos instrukciją vielos, ir tada aktyvuoti įvairiose mados, priklausomai nuo prietaiso pasirinkta.