Medicina


Kokie yra perkutaninė koronarinė intervencija komplikacijų?

Perkutaninė koronarinė intervencija, naudojant balionai, stentai, ir / arba atherectomy gali pasiekti efektyvią paramą vainikinių arterijų užsikimšimas 90% į 95% pacientų,. Tik labai nedidelė dalis asmenų, perkutaninė koronarinė intervencija negali būti vykdoma dėl techninių kliūčių. Šie sunkumai dažniausiai susiję su nesugebėjimu perkelti instrukciją laidais ar balionas kateteris visoje sumažėjo arterijos segmentų. Labiausiai rimta komplikacija perkutaninės vainikinių arterijų intervencijos atsiranda tada, kai staiga uždarymo išsiplėtę vainikinių arterijų per kelias pirmąsias valandas po procedūros. Staigus širdies vainikinių arterijų uždarymo vyksta 5% pacientų, po paprasto baliono angioplastikos, ir yra atsakinga už daugumą rimtų komplikacijų, susijusių su atliekama perkutaninė vainikinių kraujagyslių. Staiga uždarius nes ašarojimas derinys (išpjaustymas) iš vidinis pamušalas arterijos, kraujo krešėjimą (trombozė) tuo balionu svetainėje, ir susitraukia (spazmas) arba elastingų atatranka iš arterijos balionas vietoje.

Norėdami išvengti trombozės proceso metu ar po perkutaninės vainikinių intervencijos, aspirinas skiriamas užkirsti kelią trombocitų prikibti prie arterijų sienelių ir skatina kraujo krešulių susidarymo. Vartoti į veną heparino ar sintetiniai analogai dalį heparino molekulėje yra pateikta toliau mažina kraujo krešėjimą; ir jų deriniams, nitratų ir kalcio blokatoriai yra naudojami siekiant sumažinti laivo spazmas. Asmenys, gresia didesnis pavojus dėl staigaus uždarymo įtraukti:

* moteris,

* asmenų su nestabilia krūtinės angina, ir

* asmenys, turintys širdies priepuoliai.

Staigaus okliuzijos dažnumas po perkutaninės vainikinių intervencijos sumažėjo dramatiškai su vainikinių stentų įvadas, kuris iš esmės pašalinti srauto ribojimo arterijų dissections problema, elastinga atatranka, ir spazmai. Naujų veną “Super aspirins”, kurie keičia trombocitų funkciją svetainės skiriasi nuo aspirino slopinimo svetainėje, kurios žymiai sumažino trombozės dažnis po balionu angioplastika ir stentavimas. Pavyzdžiai šių naujesnės organizatorių sąvoka apima ir abciksimabą (Reopro) ir eptifibatidą (INTEGRILIN); šių medžiagų yra didelis anksto stiprinant saugumą ir veiksmingumą perkutaninės vainikinių arterijų intervencijos atrinktiems pacientams,.

Jeigu, nepaisant šių priemonių, vainikinių arterijų negali būti “neuždaromi” perkutaninės vainikinių arterijų intervencijos metu, skubios VAŠO gali būti reikalinga. Prieš stentai ir pažangias kovos su trombozinių strategijas atėjimas, skubios VAŠO po nepavykusio perkutaninė koronarinė intervencija buvo būtina tiek, kiek 5% pacientų,. Atsižvelgiant į dabartinę epochą, už naujai besiformuojančia VAŠO reikia po perkutaninės vainikinių intervencijos yra mažesnis nei 1% iki 2%. bendrą ūmių mirties riziką po perkutaninės vainikinių intervencijos yra mažesnė nei vienas procentas; nuo širdies smūgio rizika po perkutaninės vainikinių intervencijos yra tik apie 1% į 2%. Rizikos laipsnį, priklauso nuo apkrėstų laivų skaičių apdoroti, , širdies raumens funkcija, ir amžiaus ir klinikinė paciento būklė.