Medicina


Ligoniai pasveiksta po perkutaninės vainikinių intervencijos

Perkutaninė koronarinė intervencija yra atliekama specialioje patalpoje įrengta kompiuterinė rentgeno įrangai vadinamas širdies kateterizacija laboratorija. Pacientai yra šiek tiek sedacija su mažais diazepamu (Valium), midazolamo (Išmanantis), morfinas, ir kitų raminamųjų narkotikų į veną. Kuriems pacientams gali pasireikšti nedidelis diskomfortas iš dūrio vietos kirkšnių ar rankos. Pacientai taip pat gali pasireikšti trumpas epizodas krūtinės angina, o balionas yra išpūstas, trumpai blokuoja kraujo pritekėjimą į širdies vainikinių arterijų. Atliekama perkutaninė vainikinių kraujagyslių procedūra gali trukti nuo 30 minučių iki dviejų valandų, bet paprastai užbaigiama per 60 minučių.

Pacientai padavė į stebimi lova stebėjimas. Plastikiniai kateteriai kairėje arterijos yra pašalinami iš po ketverių iki kirkšnies 12 valandų, priklausomai nuo to, kiek kraujo retinimo reikia stabilizuoti atidaryta arterijos. Kai šie kateteriai yra pašalintas, plotas yra suspausta ranka arba su mechanine pakaba pagalba apie 20 minučių išvengti kraujavimo. Daugeliu atvejų, kirkšnyje arterijų gali būti susiūtos arba “užplombuoti” į kateterizavimui laboratorija, ir kateteriai yra nedelsiant pašalinamas. Tai leidžia pacientui atsisėsti lovoje per kelias valandas po procedūros.

Dauguma pacientų yra išleidžiami namo kitą dieną po perkutaninės vainikinių intervencijos. Pacientui patariama nepanaikinti nieko sunkesnio nei 20 svarų, arba atlikti energingi krūvio pirmą vienos iki dviejų savaičių po perkutaninės vainikinių intervencijos. Tai leidžia į vainikinių arterijų plotas taip pat kirkšnių ar rankos arterijas išgydyti. Pacientai gali grįžti prie normalaus darbo ir seksualinio aktyvumo dvi ar tris dienas po perkutaninės vainikinių intervencijos.

Pacientams, kuriems yra prižiūrimi dėl aspirino neribotą laiką po perkutaninės vainikinių intervencijos siekdama užkirsti kelią būsimam trombozinių reiškinių (pavyzdžiui, nestabili krūtinės angina arba širdies priepuolis). Pacientams, kurie vartoja stentai, papildomas antitrombocitinis agentas [daugeliu atvejų klopidogrelį [Plavix]) skiriamas kartu su aspirinu nuo vieno iki trijų mėnesių; tai yra todėl, stentai metalų gali skatinti kraujo krešulių susidarymo pirmoji pora savaičių po stento įterpiamas. Po maždaug vilkti iki trijų savaičių, apie stento metalas padengtas natūralios audinio pamušalas, kurie nebeturi stimuliuoja trombocitų forma kraujo krešulių. Su naujesnių gydomieji stentai, skirtos užkirsti kelią pasikartoti, formavimo šią natūralią gleivinės procesas gali būti atidėtas, ir aspirinas ir Plavix paprastai tęsiamas metus arba ilgiau. Jei turite stento, visada pasitarkite su savo kardiologo Prieš nutraukiant aspirino ar Plavix, net keletą dienų.

Pratimai testavimas nepalankiausiomis kartais daroma praėjus kelioms savaitėms po perkutaninės vainikinių intervencijos ir signalai iš širdies reabilitacijos programos pradžios. Reabilitacijos gali apimti 12 savaitės programa palaipsniui didėja stebėti pratybų trunka vieną valandą tris kartus per savaitę. Gyvensenos pokyčiai gali padėti sumažinti toliau plėtoti vainikinių arterijų liga tikimybė. Tai apima:

* mesti rūkyti,

* mažinant svorį ir dietiniai riebalai,

* kontroliuoti kraujo spaudimą ir diabeto, ir

* sumažinti cholesterolio kiekį kraujyje.

Cholesterolis sumažinti dažnai remiamą pagal vaistų to, kuris gali ne tik sumažinti cholesterolio lygį, tačiau gali pasiūlyti apsaugą nuo ateities širdies priepuoliai.