Medicina


Kas yra glaukoma?

Glaukoma yra pagrindinių nervų regėjimo liga, vadinama regos nervo. Regos nervo gauna šviesos generuoja nervinius impulsus iš tinklainės ir perduoda juos į smegenis, kai mes pripažįstame tuos elektrinius signalus, kaip vizija. Glaukoma yra būdingas ypač modelio laipsniško žalos regos nervo, kad paprastai prasideda su subtiliu praradimas šalutinis vizija (periferine rega). Jei glaukoma nėra diagnozuota ir apdorotos, ji gali progresuoti į nuostolių centrinis regėjimas ir aklumas.

Glaukoma yra paprastai, bet ne visada, susijęs su padidėjusiu akispūdis (akispūdžio). Paprastai, tai yra tai padidėjęs akispūdis, kuris veda į žalos akies (optiniai) nervų. Kai kuriais atvejais, glaukoma gali pasireikšti ir įprastų akispūdis buvimas. Ši glaukomos forma, kaip manoma, sukelia prastos reguliavimas kraujo tekėjimą į regos nervo.

Kaip dažnai yra glaukoma?

Pasaulyje, glaukoma yra pagrindinė priežastis, dėl negrįžtamų aklumas. Iš tikrųjų, daugiau kaip 6 milijonų asmenų yra akli abiem akimis nuo šios ligos. Jungtinėse Valstijose vien tik, pagal vieną sąmatą, apie 3 milijonų žmonių, glaukoma. Daugiau kaip pusė asmenų, su glaukoma, tačiau, negali žinoti, kad jie turi ligos. Priežasties jie nežino, kad glaukoma pradžių nesukelia jokių simptomų,, ir vėlesniems nuostoliams šalutinio vizija (periferine rega) paprastai nėra pripažintos.