Medicina


Kokie yra įvairių tipų glaukomos?

Yra daug įvairių tipų glaukomos. Dauguma, tačiau, gali būti klasifikuojama kaip atviro kampo glaucomas, kurios paprastai sąlygos ilgos trukmės (chronic), arba uždaro kampo (uždarytas kampas) glaucomas, kurios apima sąlygas, įvykusią staiga (ūmus) ir per ilgą laiką (chronic). Gllėtinis paprastai paveikia abi akis, tačiau liga gali progresuoti greičiau viena akimi, nei kitų. Dalyvavimas tik viena akimi, tik tada, kai glaukoma yra pareikštas dėl tokių veiksnių, kaip prieš žalos, uždegimas, ar steroidų naudoti tik toje akis.

Atviro kampo glaukoma

Pirminiai lėtinės atvirojo kampo glaukoma (Priversti) yra bene labiausiai paplitęs tipas glaukoma. Moreover, jos dažnis didėja labai su amžiumi. Šis padidėjimas įvyksta dėl to, kad drenažo mechanizmas palaipsniui gali tapti aizsērējusi su senėjimo, nors sausinimo kampas yra atviras. Kaip pasekmė, vandeninis skystis nėra nutekėjimo iš akies tinkamai. Per akispūdis, todėl, kaupiasi neskausmingai ir be simptomų. FurthermorBe toėta anksčiau, kadangi dėl to regėjimo praradimas prasideda šalutinis (periferijoje), žmonės paprastai nežino apie šią problemą, kol nuostolis kėsinasi į jų centrinę regėjimo srityje.

Normalus įtampą (slėgis) glaukoma ar žemos įtampos glaukoma yra variantai pirminės lėtinės atviro kampo glaukoma, kurie yra pripažįstami dažniau nei anksčiau. Ši glaukomos tipas Manoma, kad dėl sumažėjusio kraujo tekėjimą į regos nervo. Ši sąlyga yra būdinga laipsniška optinio nervo pažeidimą ir praradimo periferine rega (regėjimo lauko) nepaisant akies spaudimas normalus ar net mažesnis už įprastą. Ši glaukomos rūšis gali būti diagnozuota atliekant kartotinių tyrimų pagal akių gydytoją aptikti nervus arba regėjimo lauko netekimo.

Įgimtas (infantilus) glaukoma yra santykinai retas, paveldėjo tipo atviro kampo glaukoma. Ši sąlyga, drenažo plotas yra netinkamai parengti iki gimimo. Šis padidėjęs slėgis rezultatus į akis, kad gali sukelti regėjimo praradimą iš optinio nervo pažeidimą, o taip pat išsiplėtusios akies. Iš mažų vaikų išplečia akių kaip atsakas į akispūdžio padidėjimas, nes ji yra lanksti, nei suaugusiųjų akių. Ankstyva diagnozė ir gydymas medicina ir / arba operacijai yra labai svarbūs šiose kūdikiams ir vaikams išsaugoti jų akyse.

Vidurinis atviro kampo glaukoma yra kitas atviro kampo glaukoma tipas. Jis gali atsirasti akių (akių) žalos, net vienas, kad atsirado prieš daugelį metų. Kitos priežastys antrinės glaukomos yra uždegimas, akies rainelės (iritas), diabetas, katarakta, arba steroidams jautriems asmenims, iš vietiniam naudojimui (lašai) arba sisteminių (žodžiu arba švirkščiamas) steroidai (kortizono). Jis taip pat gali būti susijęs su tinklainės atšoka ar tinklainės venų užakimas ar užsikimšimas,. (Tinklainė yra sluoksnis linijų užpakalinėje akies viduje.) Už vidurinį atviro kampo glaucomas procedūros skiriasi, priklausomai nuo priežasties.

Pigmentine glaukoma, yra antrinės glaukomos tipą, kuris yra labiau paplitęs tarp jaunesnių vyrų. Ši sąlyga, dėl priežasčių, dar nesuprato, granulių pigmento atsiskirti nuo rainelės, kuri yra spalvota akies dalis. Šios granulės tada gali blokuoti trabekulinio Tinklinės, kuris, kaip paminėta pirmiau, yra svarbiausias veiksnys, drenažo sistemos, akies. Pagaliau, užblokuotas drenažo sistema sukelia padidėjęs akispūdis, kuris padaro žalą regos nervo.

Eksfoliacinis glaukoma (pseudoexfoliation) yra kitas glaukomos tipą, kuris gali pasireikšti arba atidaryti, ar uždaryti kampai. Ši glaukomos rūšis pasižymi indėliai keistokas medžiagos ant priekinio paviršiaus objektyvo (priekinės kapsulės) ir akies kampas. Šio kampo medžiagos kaupimu, kaip manoma, blokuoja drenažo sistemos bei akių ir padidinti spaudimą akyje. Nors šis glaukomos tipas gali pasitaikyti bet kurioje gyventojų, ji yra labiau paplitusi vyresnio amžiaus žmonių ir žmonių, Skandinavijos nusileidimas. Tai neseniai buvo įrodyta, kad dažnai gali būti susiję su klausos praradimą, pagyvenusių žmonių.

Uždaro kampo glaukoma

Uždaro kampo glaukoma yra mažiau paplitusi forma glaukoma Vakarų pasaulyje, tačiau yra labai paplitusi Azijoje. Uždaro kampo glaukoma gali būti ūminis arba lėtinis. Bendras elementas abiejuose yra tas, kad dalis arba visi drenažo kampas tampa anatomiškai uždarytas, kad vandeninis skystis per akis net negali pasiekti visą ar dalį trabekulinio Tinklinės. Ūminio uždaro kampo glaukoma, paciento akispūdis, kurie paprastai yra normalus, gali eiti labai staiga (ūmiai). Šis staigus slėgio padidėjimas įvyksta dėl to, kad drenažo kampas tampa uždaras ir blokuoja visų drenažo kanalai. Ši glaukomos rūšis gali įvykti, kai mokinys plečia (išplečiama arba išplečia). Dėl to, periferinių krašto rainelė gali tapti ryšuliais iki prieš jos ragenos areštas, sukeliant drenažo kampas uždaryti. Taip, į uždaro kampo glaukoma problema su prieiga akies skysčio drenažo sistema sunkumų (trabekulinio Tinklinės). Tuo tarpu, atsiminti, kad atviro kampo glaukoma problema yra užsikimšimo per drenažo sistemą pats. Dėl lėtinės atviro kampo glaukoma, porcijomis drenažo kampas tapti uždaras per ilgą laiką. Kadangi vis daugiau ir daugiau sričių tapti uždaras, per akispūdis pakyla, dažnai per kelis mėnesius ar metus.

Žmonių su mažomis akimis, yra linkę į besivystančių uždaro kampo glaukoma, nes jie linkę būti nedideli drenažo kampai. Mažos akys nėra akivaizdu iš jų išvaizdą, tačiau jie gali būti matuojamas akių gydytoją. Taip, asmenims, kurie yra toliaregiški ir azijietės kilmės, gali turėti mažų akių, siauras drenažo kampai, ir padidėja rizika susirgti uždaro kampo glaukoma. Be to, ši sąlyga gali būti labai paskatino vaistus, kurie gali plėstis mokinių. Šie agentai galima rasti tam tikrų eyedrops, peršalimo, citalopramas (Celexa), topiramatas (Topamax), ar pleistrai naudojami siekiant išvengti jūrligė. Ši sąlyga taip pat gali atsirasti spontaniškai tamsioje patalpoje ar kino teatras, kai mokinys automatiškai plečia į gyvenimą įsileisti daugiau šviesos. Kartais, todėl, žmonių su siauromis kampai atsižvelgiant eyedrops išlaikyti savo mokinių mažas. (Žiūrėkite žemiau parasympathomimetic agentai.)

Ūminio uždaro kampo glaukoma priepuolis gali būti susijęs su sunkiu akies skausmas ir galvos skausmas, raudona (uždegimas) akis, pykinimas, vėmimas, ir neryškus matymas. Papildomai, didelis akispūdis sukelia ragenos pabrinkimas (edema), kuris sukelia paciento pamatyti aureolių aplink žibintai. Kartais, ūminė glaukoma gydoma geriamųjų karboanhidrazės inhibitorių. (Žiūrėkite žemiau, šių vaistų skyriuje.) Iš ūminė glaukoma ataka, tačiau, paprastai yra atleidžiamas pagal akių chirurgija. Be šios operacijos, gydytojas daro skylutę rainelės su lazeriu (lazerio iridotomy) leisti skysčių atnaujinti nuteka į savo įprastą ištekėjimo kanalus.