Medicina


Kas yra glaukoma simptomai ir požymiai?

Pacientams, sergantiems atvirojo kampo glaukoma ir lėtinės uždaro kampo glaukoma apskritai nėra jokių simptomų, pradžioje ligos stadijose. Regėjimo lauko praradimas (pusė vizijos praradimą) nėra iki vėlaus ligos stadijose simptomas. Retai pacientams su kintama lygiai akispūdžio gali turėti Neaiškumų matymo ir pamatyti aureolių aplink žibintai, ypač ryte.

Iš kitos pusės, Ūminio uždaro kampo simptomai dažnai labai dramatiškas su greitą stiprų akių skausmas, galvos skausmas, pykinimas ir vėmimas, ir vaizdo nyksta. Retkarčiais, pykinimas ir vėmimas viršyti akių simptomai, kiek akių priežastis nėra svarstoma.

Pacientams, sergantiems atviro kampo glaukoma arba lėtinės uždaro kampo glaukoma akių gali atsirasti normaliosios į veidrodį ar į šeimos ar draugų. Kai kuriems pacientams gauti šiek tiek raudonos akys nuo lėtinės naudoti eyedrops. Oftalmologas, tyrimui, pacientas, gali rasti padidėjęs akispūdis, optinio nervo pakitimai, arba regėjimo lauko praradimas kartu su kitais rečiau ženklai.

Pacientų, kuriems ūminį uždaro kampo glaukoma akys atrodo raudonos, ir vyzdys gali būti didelis ir nereaguoja į šviesą. Ragena gali atrodyti drumstas plika akimi. Oftalmologas paprastai rasti sumažėjo regėjimo aštrumas, ragenos pabrinkimas, labai padidėjęs akispūdis, ir uždarytas drenažo kampas.