Medicina


Kaip glaukoma diagnozuojama?

Akių gydytojas (oftalmologo) paprastai gali nustatyti tuos asmenis, kurie yra rizika glaukoma (dėl, pavyzdžiui, siauras drenažo kampą ar akispūdžio padidėjimas) prieš nervų žala. Gydytojas taip pat gali diagnozuoti pacientams, kurie jau turi glaukoma stebint jų nervų pažeidimas arba regėjimo lauko praradimas. Tokie bandymai, kurie visi yra neskausmingas, gali būti įtrauktas į šį vertinimo.

* Tonometrija nustato akispūdį matuojant tonas arba kietumas jo paviršiaus. Kelių tipų tonometers prieinami šio bandymo, Dažniausiai yra applanation kamertonas. Po akių buvo numbed su anestezijos eyedrops, kamertonas's jutiklis dedamas prieš priekinio paviršiaus akis. Kuo patikimiau bus iš akies paviršiaus tonas, aukštojo slėgio svarstymą.

* Pachymetry yra gana naujas bandymas naudojami diagnozuojant ir gydant nuo glaukomos. Pachymetry lemia ragenos storis. Po akių buvo numbed su anestezijos eyedrops, pachimetru galas palietė švelniai prie priekinio paviršiaus akis (ragena). Naujausi tyrimai parodė, kad ragenos storis gali turėti įtakos akispūdžio matavimas. Storesnės ragenos, gali duoti klaidingai didelis akispūdis rodmenis ir plonesni ragenos, gali duoti klaidingai žemo slėgio rodmenys. Be to, plonas ragenos gali būti papildomas rizikos veiksnys glaukoma.

* Gonioscopy daroma nejautros su anestezijos lašai akims ir pateikimo specialaus tipo kontaktinių lęšių su veidrodžiais viduje akis. Veidrodėliai kad gydytojas peržiūrėti akies vidų nuo skirtingomis kryptimis. Šio bandymo tikslas yra ištirti, drenažo kampas ir drenažo plotas akis. Taikydami šią procedūrą, gydytojas gali nustatyti, ar kampas yra atvira ar siaura ir rasti bet kurios kitos anomalijos per kampo srityje. Kaip minėta anksčiau, asmenų, kurių siauras kampai yra padidėjusi rizika staiga uždarymo kampas, kuris gali sukelti ūminį uždaro kampo glaucomatous ataka. Gonioscopy taip pat gali nustatyti, jei kas nors, pvz nenormalių kraujagyslių, gali būti blokuoti, vandeninio skysčio iš akies drenažo.

* Oftalmoskopija yra egzaminas, kurioje gydytojas naudoja rankinį prietaisą ieškoti tiesiogiai per mokinio (į spalvos rainelė atidarymo) į akį. Ši procedūra daroma siekiant ištirti regos nervo (žiūrima kaip į regos nervo diskas) ne užpakalinėje akies. Žala regos nervo, vadinamas Medicininė disko,, galima aptikti tokiu būdu. Medicininė, kuri yra regos nervo diskas įlinkis, gali būti dėl padidėjusio akispūdžio. Be, šviesiai spalva nervų gali pasiūlyti žalą nervų iš neturtingų kraujotaka ar padidėjęs akispūdis. Specialusis kameros gali būti naudojamos fotografuoti regos nervo palyginti pokyčius laikui bėgant.

* Regėjimo lauko bandymai faktiškai žemėlapiai regėjimo laukai nustatyti bet kokią anksčiau (arba per vėlai) požymių glaucomatous žalą regos nervo. Šis testas gali būti šiurkščiai padaryti atsižvelgdamas į paciento žiūrėti tiesiai į priekį su viena akimi, kuriems ir suskaičiuoti pirštais rodo iš šono ekspertas. Daugiau paprastai, tačiau, regėjimo laukai yra matuojamos pagal kompiuterizuotą vertinimo. Taikant šią procedūrą, vieną akį, kuriems ir paciento vietose jo smakro kai kuriose dubuo tipas. Tada, kai pacientas mato šviesos įvairių intensyvumas ir skirtingose vietose, jis ar ji verčia mygtuką. Po šio proceso gaunami kompiuterizuota žemėlapis regėjimo lauko, apibrėžiantis srityse, kur akis gali arba negali pamatyti.

Kiti, sudėtingesnių tyrimai taip pat gali būti naudojamas. Visi šie bandymai turi būti pakartoti tarpais, siekiant įvertinti ligos eigą ir gydymo efektas.