Medicina


Glaukoma vaistus (eyedrops)

Glaukoma vaistus (eyedrops)

Beta adrenerginių receptorių blokatorių veikti prieš, arba u ¾ blokuoti, adrenalino panašios medžiagos. Šie lašai darbą gydant nuo glaukomos mažinant vandeniniame skystyje gamyba. Per metus, jie buvo aukso standartas (kuriuos kiti atstovai palyginti) gydant glaukomą. Šie vaistai yra timololio (Timoptic), levobunolol (Betagan), carteolol (Ocupress), ir metipranolol (Optipranolol).

Naudotų kartą ar du kartus per parą, Šių lašų yra labai veiksminga. Tačiau, šalutinis poveikis, pvz blogėjančios astmos arba emfizemos, bradikardija (lėtas širdies ritmas), žemas kraujo spaudimas, nuovargis, ir impotencija uždrausti jų naudojimą kai kuriems pacientams. Betaxolol (Betoptic) yra beta adrenoreceptorių antagonistas, kuris yra labiau selektyvios darbo tik dėl akių ir, todėl, vykdo mažesnė rizika širdies (širdies) arba plaučių (plaučių) šalutinis poveikis, nei kitus lašus šio tipo.

Prostaglandinų analogai yra panašios cheminės struktūros organizmo prostaglandinų. Prostaglandinai yra hormoninių medžiagų, kurios dalyvauja platų funkcijų visame kūne. Šie lašai darbą glaukoma, didinant nutekėjimą (drenažas) skysčio iš akies.

Prostaglandinų analogų pakeitė timololio kaip dažniausia skiriamas lašai glaukomai. Jie gali būti naudojami tik vieną kartą per parą. Šis vaistų klasė turi mažiau sisteminio (įtraukiant visą kūną) šalutinis poveikis, nei timololio, bet gali pakeisti rainelės spalva taip pat tirština ir patamsinti blakstienos. Šie lašai yra taip pat labiau tikėtina, kad sukelti paraudimą aplink akis, nei kai kurios kitos klasės eyedrops. Kai kuriems pacientams, jos taip pat gali sukelti uždegimą akies viduje. Šie vaistai yra latanoprosto (Xalatan.), travoprosto (Travatan), ir bimatoprosto (Lumigan).

Adrenerginių agonistai lašų tipo kad veikia kaip adrenalinas. Jie dirba glaukoma tiek sumažinti skysčio gamybą akyje ir didinti jo ištekėjimo (drenažas). Populiariausių adrenerginių receptorių agonistas yra brimonidine (Alphagan.). Tačiau, yra bent 12% rizikos dėl svarbių vietinių (akis) alerginės reakcijos. Kiti nariai šio lašai klasė apima epinefrino, dipivefrin (Propine) ir apraclonidine (Iopidine).

Karboanhidrazės inhibitoriai darbo glaukoma mažinant skysčio gamybą akyje. Eyedrop formų šio vaisto tipas yra dorzolamido (TRUSOPT) ir brinzolamido (Azopt). Jie yra naudojami du arba tris kartus per parą. Karboanhidrazės inhibitoriai gali taip pat būti naudojama kaip tabletes (sistemiškai) pašalinti skysčių iš organizmo, įskaitant apie akis. Žodinis formas iš šių vaistų, naudojamų glaukomai įtraukti acetazolamide (Diamox.) ir methazolamide (Neptazane). Jų naudojimas šią sąlygą, tačiau, yra ribotas dėl jų sisteminio (visą kūną) šalutinis poveikis, įskaitant sumažinimo kūno kalio, inkstų akmenys, tirpimas ar dilgčiojimo pojūtis rankų ir kojų, nuovargis, ir pykinimas.

Parasympathomimetic agentai, kurie taip pat vadinami miotikais nes siauras (suveržti) mokinių, veikti pagal priešingos adrenalino panašios medžiagos. Jie dirba glaukoma didinant vandens nutekėjimą iš akies. Šie lašai yra Pilokarpinas (Salagen), demecarium (Humorsol), echothiophate (Phospholine jodidas), ir isoflurophate (Floropryl).

Parasympathomimetics buvo naudojamas daugelį metų gydyti glaukoma, tačiau šiuo metu jie nėra iš malonės, nes jie turi būti naudojami 3-4 kartus per dieną ir pagaminti šalutiniai poveikiai akyje,. Šie šalutiniai poveikiai yra maži mokinys, neryškus matymas, geliantis antakis, ir padidėjusi rizika tinklainės atšoka. Šiuo metu, Pilokarpinas yra tik vienas iš šių vaistų yra naudojamas glaukomai. Jis visų pirma naudojamas laikyti mokinys mažas pacientams, sergantiems ypač rainelės konfigūracija (Plateau rainelės) arba pacientams, kurių siauras kampas iki lazerio iridotomy. (Žiūrėkite aukščiau uždaro kampo glaukoma.)

Osmosinis agentai papildomą klasę vaistų gydyti staiga (ūmus) formų glaukoma, kai akispūdis išlieka labai aukštos, nepaisant kitų gydymo. Šie vaistai izosorbido (Ismotic, geriamas) ir manitolis (Osmitrol, duotas per venas). Šie vaistai turi būti naudojami atsargiai, nes jie turi didelį šalutinį poveikį, įskaitant pykinimą, skysčių kaupimasis širdies ir / ar plaučių (staziniu širdies nepakankamumu ir / ar plaučių edema), kraujavimo į smegenis, ir inkstų ligomis. Jų naudojimas yra draudžiamas sergantiems nekontroliuojamu cukriniu, širdis, inkstų, arba kepenų funkcijos sutrikimų.

Oftalmologai dažnai paskirs eyedrop, kurių sudėtyje yra daugiau nei vienos klasės vaistai pacientams, kuriems reikia daugiau nei vienos rūšies vaistų kontroliuojant jų glaukoma. Tai supaprastina lašai, atsižvelgiant į paciento. Dažniausias pavyzdys yra timololio ir dorzolamido derinys toje pačioje lašas (COSOPT).

Keletas naujų klasių glaukoma lašai šiuo metu yra tobulinami, arba laukia FDA patvirtinimo. Nors marihuanos vartojimas buvo įrodyta, kad sumažinti akispūdį, eyedrops yra, kurie atitinka tam pačiam tikslui pagal daugiau veiksmingumo ir mažiau sisteminės rizikos.