Medicina


Glaukoma operacija arba lazeris

Yra kelios formos lazerio terapija glaukoma. Lazeris iridotomy (žr. ankstesnį punktą uždaro kampo glaukoma) Siekiama padaryti skylę spalvos akies dalis (rainelė) leisti skysčio nutekėjimą paprastai į akis, su siauromis, ar uždaryta kampai. Lazeriniai trabeculoplasty yra lazerio procedūra atliekama tik akis atverti kampai. Lazeriniai trabeculoplasty negydo glaukoma, tačiau dažnai daroma, o ne didinti įvairių eyedrops numeris arba, kai paciento akispūdis yra manoma, kad būti per didelis, nepaisant daugelio eyedrops naudoti (maksimalus medicinos terapijos). Kai kuriais atvejais, jis yra naudojamas kaip pirminis arba pagrindinis gydymo atviro kampo glaukoma. Ši procedūra yra greitas, neskausmingas, ir gana saugus būdas sumažinti akispūdį. Su akių numbed pagal anestezijos lašai, Gydymas lazeriu yra taikoma per veidrodinį kontaktinių lęšių į akis kampas. Mikroskopinis lazerio nudegimus kampas leidžia skystį geriau išeiti drenažo kanalai.

Lazeriniai trabeculoplasty dažnai daroma dviejų sesijų, savaites ar mėnesius, išskyrus. Deja, pagerinti drenažo kaip gydymo rezultatas gali trukti tik apie du metus, o iki to laiko drenažo kanalai yra linkę užkimšti vėl. Yra dviejų tipų lazerių trabeculoplasty: argono lazerio trabeculoplasty (IŠ VISO) ir atrankiniu lazeriu trabeculoplasty (SLT). ALT paprastai nėra pakartotinai po antrosios sesijos dėl rando audinio formavimąsi kampas. SLT yra mažiau tikėtina, kad gaminti randai į kampą, taip, teoriškai, ji gali būti kartojamas keletą kartų sėkmės tikimybę su papildoma gydymo, kai prieš nepavyko, yra maža. Taigi, pacientas galimybes tuo metu yra padidinti eyedrops naudoti ar tęsti operaciją.. Tačiau, sėkme su papildoma gydymo, kai prieš nepavyko mažai. Taip, už tuo metu paciento galimybės padidinti eyedrops naudoti ar tęsti operaciją.

Lazeriniai dviračių abliacija (taip pat žinomas krumplyno naikinimo, cyclophotocoagulation arba cyclocryopexy) yra dar vienas gydymo lazeriu forma paprastai skirta pacientams, sergantiems sunkios formos glaukoma su Blogo regėjimo potencialą. Ši procedūra apima taikant lazerio dega arba užšaldymo į akį dalis, kuri leidžia vandeninio skysčio (krumplyno). Ši terapija naikina ląsteles, kad skystis, taip mažinant akispūdį. Šis lazeris tipas yra paprastai atliekama po Kitose, labiau tradicinėse terapijos nepavyko.

Glaukoma chirurgija

Trabeculectomy yra subtilus mikrochirurginė procedūra gydyti glaukoma. Be šios operacijos, mažą gabalėlį užsikemša trabekulinio Tinklinės yra pašalintas sukurti atidarymo ir nauja kanalizacija kelias yra numatyti skysčio išeiti į akis. Kaip dalis šios naujos drenažo sistemos, mažytė surinkimo maišas yra sukurta iš junginės audinių. (Junginė yra aišku, apimantis daugiau nei akies baltumas.) Šis maišelis yra vadinamas “filtravimo pūslė” ir atrodo, kad cistine iškėlė teritoriją, kuri yra viršuje akies dalis pagal viršutinį dangtį. Nauja drenažo sistema leidžia skysčio palikti akis, įvesti į maišą / pūslė, ir tada pereina į kapiliarų kraujotaką (taip sumažinant spaudimą akyje). Trabeculectomy yra dažniausiai atliekama glaukomos operacija. Jei pasiseks, ji yra labiausiai veiksminga priemonė mažinant akispūdį.

Vandeninis perstūmimo įrenginiai (glaukoma implantus ar vamzdelių) yra dirbtinai nusausinus, įtaisai, naudojami siekiant sumažinti spaudimą akyje. Iš esmės jie yra plastikiniai mikroskopinių vamzdelių prie plastiko rezervuaras. Rezervuaras (arba plokštės) dedamas po junginės audinių. Faktinis vamzdžio (kuri tęsiasi nuo rezervuaro) yra įdedamos į akis, kad sukurtumėte naują kelią skysčių išeiti į akis. Šis skystis renka per rezervuaro apačioje junginės kuriant filtravimo pūslė. Ši procedūra gali būti vykdoma kaip alternatyva trabeculectomy pacientams, sergantiems tam tikrų rūšių glaukoma.

Viscocanalostomy yra alternatyva chirurginės procedūros naudojamos mažesnės akispūdis. Ji apima pašalinti iš Odena gabalas (akių sienos) palikti tik plona membrana audinių, per kurį vandeninio skysčio gali lengviau nutekėjimo. Nors tai yra mažiau invazinės nei trabeculectomy ir vandeniniai šunto chirurgija, ji taip pat turi tendenciją būti mažiau veiksmingas.

Chirurgas kartais sukuria kitų tipų drenažo sistemos. Nors glaukomos operacija dažnai veiksmingas, komplikacijos, pvz infekcijos ar kraujavimas, yra įmanoma. Todėl, operacijos paprastai yra skirtos atvejams, kad negali būti kitaip kontroliuojami.