Medicina


Glaukoma ir gali glaukomos galima išvengti?

* Glaukoma yra liga, kuri dažnai yra susijęs su padidėjusiu akispūdžio, kurioje žala akims (optiniai) nervų, gali sukelti regėjimo praradimą ir net aklumą.
* Glaukoma yra pagrindinė priežastis, dėl negrįžtamų aklumo pasaulyje.
* Glaukoma dažniausiai nesukelia jokių simptomų pradžios jo metu, tuo metu jis gali būti tik diagnozuojama reguliariai tikrintis akis; (atsijų su tyrimo dažnumas priklauso nuo amžiaus ir kitų rizikos veiksnių buvimas).
* Akispūdžio padidėjimas, kai kuris nors per daug skysčio gaminamas į akį arba nusausinimo arba ištekėjimo kanalus (trabekulinio Tinklinės) akies užsikimšti.
* Nors kiekvienas gali gauti glaukoma, Kai kuriems žmonėms yra didesnė rizika.
* Dviejų pagrindinių tipų glaukomos yra atviro kampo glaukoma, kuriame yra keli variantai ir tai yra ilga trukmė (lėtinis) sąlyga, ir uždaro kampo glaukoma, kurios gali būti staigus (ūmus) sąlyga arba lėtinės ligos.
* Žala regos nervo ir sutrikti regėjimas nuo glaukomos yra negrįžtamas.
* Keletas neskausmingas bandymus, kad nustatyti akispūdį, regos nervo ir drenažo kampas statusas, ir regėjimo laukai yra naudojami diagnozuoti glaukomą.
* Glaukoma yra paprastai gydomi eyedrops, nors lazeriai ir chirurgija taip pat gali būti naudojami. Dauguma atvejų galima kontroliuoti bei su šios procedūros, taip būtų išvengta tolesnių nuostolių vizija.
* Daug mokslinių tyrimų į priežastis ir Gydyti, esant glaukomai yra atliekami visame pasaulyje.
* Ankstyva diagnozė ir gydymas yra pagrindinis siekiant išsaugoti regėjimo žmonėms su glaukoma.

Ar glaukomos galima išvengti?

Pirminė atviro kampo glaukoma negali būti trukdoma, atsižvelgiant į mūsų dabartinį žinių lygį. Tačiau optinio nervo pažeidimą ir regėjimo nuostolio, atsirandančio dėl glaukomos galima išvengti ankstyvesnio diagnozavimo, veiksmingo gydymo, ir laikantis gydymo.

Vidurinis tipų glaukomos dažnai gali būti užkirstas kelias vengimui traumos į akis ir greitai Gydyti, esant akių uždegimui ir kitoms ligoms, akių ar organus, kurie gali sukelti antrinių formų glaukoma.

Dauguma atvejų regėjimo praradimą nuo uždaro kampo glaucomas galima išvengti tinkamai naudoti lazerinį iridotomy į akis pavojus dėl ūmaus arba lėtinio uždaro kampo glaukoma plėtra.

Kas yra ateities glaukoma?

Naujas eyedrops toliau tampa galimas glaukomos gydymo. Kai lašai bus naujų klasių agentai. Kiti lašai bus sujungti kai kuriuos jau agentai į vieną butelį pasiekti priedų poveikį, ir lengviau ir pigiau pacientams imtis savo vaistus.

Daugelis mokslininkų tiria terapinį vaidmenį neuroprotection regos nervo, ypač pacientams, kuriems, atrodo, turintys palaipsniui nervus ir regėjimo lauko praradimas nepaisant santykinai normalus akies spaudimas. Gyvūnų modeliai parodė, kad tam tikrų cheminių mediatorių gali sumažinti sužeidimo ar mirties nervines ląsteles. Kildinimo tokios naudos žmogaus regos nervo, tačiau, yra sunkiau, nes, vienas dalykas, biopsijos ar audinių pavyzdžiai nėra lengvai prieinama. Tačiau, jei kuri nors iš šių eyedrops tarpininkų gali būti įrodyta, siekiant apsaugoti žmogaus regos nervo iš glaucomatous žala, tai būtų puikus iš anksto užkirsti kelią aklumas.

Be kitų tyrimų, naujas chirurginiais metodais yra įvertinami siekiant sumažinti akispūdį saugiau be didelio pavojaus pakenkti akims ar apakimas.

Pagaliau, dėti daugiau pastangų siekiant didinti visuomenės informuotumą apie glaukomos, nacionalinių nemokamai rodomi šių rizikos asmenų, ankstyvesnio diagnozavimo ir gydymo ir geriau laikomasi gydymo yra mūsų geriausi tikisi sumažinti regėjimo praradimą nuo glaukomos.