Medicina


Kaip kulkšnies skirtos, ir kokia yra čiurnos funkcija?

Kulkšnis yra “ŠARNYRINĖ” bendras galinčių judėti pėsčiomis dviejų pagrindinių krypčių: atstumu nuo kūno (padų fleksija) ir į kūno (dorsiflexion). Jis suformuotas iš trijų kaulų posėdis. Iš kojų blauzdikaulio pabaigos (tibia) ir mažas kaulų, kojų (šeivikaulis) patenkinti didelių kaulų kojos, vadinamas talus, formos čiurnos. Iš blauzdikaulio pabaiblauzdikaulistibia) formų vidinis dalis kulkšnies, o šeivikaulio pabaigoje formos išorinė dalis kulkšnies. Sunku, Kaulų Knobs kiekvienoje čiurnos pusėje yra vadinami malleoli. Tai suteikia stabilumo kulkšnies sąnariai, kurios veikia kaip kūno svorį jungtys kūnui stovėjimas ir ėjimas.

Raiščiai kiekvienoje čiurnos pusėje taip pat teikia stabilumo sandariai surišimo iš kulkšnies už (šoninis malleolus) su šonine įkaito raiščių ir vidinis dalis kulkšnies (Medial malleolus) su Medial įkaito raiščių. Čiurnos sąnario supa pluoštinės sąnario kapsulę. Sausgyslių, kad pridėti didelės raumenims kojos pėdos apgaubiamojo kulkšnies tiek iš priekio ir užpakalio. Didelis sausgyslė (Achilo sausgyslės) iš blauzdos raumuo pereina už kulkšnies ir teikia ties kulno atgal. Didelis sausgyslių ir kojų raumenų (užpakalinės blauzdikaulio sausgyslės) eina už Medial malleolus. Peroneal sausgyslės pereina už šoninės malleolus pridėti į snukio.

Normalus kulkšnis turi galimybę judėti pėsčiomis, nuo neutralios stačiu kampu padėtis maždaug 45 laipsnių padų lenkimo ir maždaug 20 laipsnių dorsiflexion. Galingus raumenis, kad perkeltumėte kulkšnis yra priekyje ir gale dalių kojos. Šie raumenys sutartis ir atsipalaiduoti per pėsčiųjų.