Medicina


Kas ligų ir būklių gali sukelti kulkšnies skausmą, ir kaip jie gydomi?

Uždegiminės tipų artritas (uždegimas bendras) kurie gali apimti kulkšnies srityje apima reumatoidiniu artritu, reaktyvusis artritas, podagros artritas, ankilozuojantis spondilitas, ir psoriaziniu artritu, be kita ko,. Jie paprastai nėra sukelti traumos žalos ir palaipsniui vystyti. Šie artrito tipai yra susiję su skausmo, patinimas, sustingimas, raudonis, ir šilumos dalyvauja plotas. Šios ligos kiekvienas turi unikalų valdymą, kaip aprašyta kitur. Daugiau informacijos, prašome kreiptis į šiuos straipsnius: Reumatoidinis artritas, Reaktyvusis artritas, Podagra, Ankilozuojantis spondilitas, ir psoriazinio artrito.

Kitos sąlygos kulkšnies, kuris gali sukelti kulkšnies skausmas apima čiurnos kanalo sindromo. Tai nervų suspaudimo rezultatas kulkšnies kaip nervas eina pagal įprastą palaikomąjį juosta aplink kulkšnis vadinamas lenkiamasis retinaculum. Čiurnos kanalo sindromas yra aprašyta kitoje. Daugiau informacijos, prašome perskaityti čiurnos kanalo sindromas straipsnis.

Infekcijos čiurnos sąnario yra reti. Jie dažniausiai įvyksta dėl bakterijų rezultatas, įvežamiems į čiurnos sąnario per durtinių žaizdų arba trauma. Jos taip pat pasireiškia dėl odos įtrūkimai per čiurnos, kaip opos ar nubrozdinimas rezultatas. Pacientai, kurių sutrikusi imuninė sistema, kaip antai su AIDS, ar kitus imuninės sistemos ligų, yra padidėjusi infekcijos rizika, sąnarių, įskaitant kulkšnies. Taip pat, pacientams, sergantiems cukriniu diabetu arba tie, kurie imasi kortizono vaistai turi padidėjusią riziką pasireikšti bakterinės infekcijos, sąnarių. Bakterinė sąnarių infekcijos yra rimtos ir pareikalauti drenažo ir antibiotikai, paprastai į veną.

Tai galima kurti virusinių infekcijų kulkšnies sąnariai. Be izoliuotos bendras, pvz kulkšnies, tai dažniausiai pasitaiko vaikams ir vadinama “toksiškos sinovitas.” Ji atsiranda laikinų sąnarių uždegimas ir gali būti pirmą kartą pastebėjo, kaip subtiliai šlubas į vaiko. Ji yra gerybinė ir sprendžia savo tik simptominis gydymas, pvz acetaminofeno (Tylenol), už skausmui.