Medicina


Kas yra ankilozuojantis spondilitas?

Ankilozuojantis spondilitas yra lėtinis uždegimas, stuburo forma ir sacroiliac sąnarių. Sacroiliac sąnariai yra įsikūręs nugaros, kai kryžkaulio (kaulų tiesiai virš tailbone) atitinka klubo kaulų (kaulai iš abiejų viršutinių sėdmenų pusės). Lėtinis uždegimas šiose srityse sukelia skausmą ir sustingimą ir aplink stuburo. Laikui bėgant, lėtinis uždegimas, stuburo (spondilitas) gali sukelti visiškai cementavimo kartu (susijungimas) iš slankstelių, procesas vadinamas Nejudančio sąnariams. Nejudančio sąnariams sukelia sumažėja judrumas ir stuburo.

Ankilozuojantis spondilitas yra sisteminė liga,, prasme jis gali turėti įtakos kitų audinių visą kūną. Todėl, tai gali sukelti uždegimą ar žalos kitų sąnarių nuo stuburo, taip pat į kitus organus, pvz akis, širdis, plaučiai, ir inkstus. Ankilozuojantis spondilitas akcijas daug funkcijų su keliais kitais artritas sąlygos, pvz psoriaziniu artritu, reaktyvusis artritas, ir artritas, susijusios su Krono liga ir opinis kolitas. Kiekviena iš šių artrito sąlygos gali sukelti ligas ir uždegimą stuburo, kitų sąnarių, akys, oda, nagų, ir įvairių organų. Atsižvelgiant į jų panašumus ir polinkio sukelti uždegimą stuburo, šios sąlygos yra bendrai vadinami “spondiloartropatijomis.” Ankilozuojantis spondilitas yra laikomas vienu iš daugelio reumatinių ligų, nes ji gali sukelti simptomų, susijusių raumenų ir sąnarių.

Ankilozuojantis spondilitas yra du ar tris kartus dažnesni vyrams nei moterims. Moterims, sąnarių nuo stuburo dažniau įtakos negu vyrams. Ankilozuojantis spondilitas pasireiškia visų amžiaus grupių, įskaitant vaikus,. Dažniausias amžius nuo simptomų yra antroje ir trečioje gyvenimo dešimtmečiais.

Ankilozuojantis spondilitas

* Ankilozuojantis spondilitas priklauso artritu sąlygas grupei, kurios linkusios sukelti lėtinis uždegimas, stuburo (spondiloartropatijomis).
* Ankilozuojantis spondilitas paveikia vyrų 2-3 kartus dažniau nei moterys.
* Ankilozuojantis spondilitas yra sukelia nugaros skausmus paaugliams ir jauniems suaugusiems.
* Polinkis ankilozuojantis spondilitas yra genetiškai paveldimas.
* ŽLA-B27 geną galima aptikti daugelio pacientų kraujo su ankilozuojantis spondilitas.
* Ankilozuojantis spondilitas taip pat gali paveikti akis, širdis, plaučiai, ir retkarčiais inkstus.
* Optimalus gydymo ankilozuojantis spondilitas apima vaistus, kurie mažina uždegimą arba slopinti imunitetą, Kineziterapija, ir mankšta.