Medicina


Kas sukelia ankilozuojantis spondilitas?

Polinkis ankilozuojantis spondilitas yra manoma, kad genetiškai paveldėtas, ir dauguma (beveik 90%) žmonių su ankilozuojantis spondilitas gimsta su genų žinomas kaip ŽLA-B27 geną. Kraujo tyrimai buvo sukurti siekiant nustatyti ŽLA-B27 geną žymeklį ir stiprinamas mūsų supratimą apie santykį tarp ŽLA-B27 ir ankilozuojantis spondilitas santykiai. ŽLA-B27 geną atrodo, tik padidina polinkį susirgti ankilozuojantis spondilitas, o kai papildomas veiksnys,(su), gal aplinkos, yra būtinos dėl konkrečios ligos atvykti arba tapti išreikštas. Pavyzdžiui, o 7% Jungtinių Valstijų gyventojų ŽLA-B27 geną, tik 1% gyventojų faktiškai yra liga ankilozuojantis spondilitas. Į šiaurės Skandinavijoje (Laplandijos), 1.8% gyventojų turi ankilozuojantis spondilitas, o 24% bendrojo gyventojų ŽLA-B27 geną. Net tarp ŽLA-B27 teigiamų asmenų, besivystančių ankilozuojantis spondilitas rizika atrodo labiau susijusi su paveldimumas. ŽLA-B27 teigiami asmenys, kurie turi giminių su ligos, besivystančių ankilozuojantis spondilitas rizika yra 12% (šešis kartus didesnė nei tiems, kurių giminaičiai neturi ankilozuojantis spondilitas).

Neseniai, dar du genai buvo nustatyta, kad yra susijusios su ankilozuojantis spondilitas. Šie genai vadinami ARTS1 ir IL23R. Šie genai atrodo vaidinti svarbų vaidmenį darant įtaką imuninės sistemos funkciją. Tikimasi, kad suprasti kiekvienos iš šių žinomų genų poveikį mokslininkams pavyks daug padaryti atrandant išgydyti ankilozuojantis spondilitas.

Kaip uždegimas ir šie simptomai nepraeina įvairių organų ir sąnarių ankilozuojantis spondilitas yra aktyvių mokslinių tyrimų objektas. Kiekvienas atskiras paprastai turi savo unikalią modelio pristatymas ir veikla liga. Pradinis uždegimas gali būti dėl organizmo imuninės sistemos neaktyvumas rezultatas, galbūt iki bakterinė infekcija ar infekcinių mikroorganizmų mišinys,. Kai çjungta, organizmo imuninė sistema tampa negali išjungti,, nors pirminis bakterinė infekcija gali turėti ilgas atslūgo. Lėtinis audinių uždegimas dėl nuolatinių aktyvinimo paties organizmo imuninė sistema aktyvios infekcijos nebuvimo yra uždegiminė autoimuninė liga požymis.