Medicina


Kas yra ankilozuojantis spondilitas simptomai?

Iš ankilozuojantis spondilitas simptomai yra susiję su uždegimu, stuburo, sąnarių, ir kitų organų. Nuovargis yra dažnas simptomas, susijusias su veikliųjų uždegimas. Uždegimas, stuburo sukelia skausmą ir sustingimą į nugaros, viršutinę sėdmenų srityje, kaklas, ir stuburo likutis. Skausmą ir sustingimą pradžia paprastai yra laipsniškas ir palaipsniui blogėja per mėnesius. Retkarčiais, pradžia yra greitas ir intensyvus. Skausmą ir sustingimą simptomai dažnai blogiau ryte arba po ilgi prastovos laikotarpiai,. Skausmas ir sustingimas dažnai sumaţėjo judesio, šilumos, ir šiltas dušas ryte. Kadangi ankilozuojantis spondilitas dažnai pasireiškia paaugliams, Apatinės nugaros dalies skausmo priepuolis, kartais neteisingai priskirta sporto traumų jaunesnių pacientų.

Tie, kurie turi lėtinių, sunkus uždegimas ir stuburo gali išsivystyti visiškas kaulinio sintezės stuburo (Nejudančio sąnariams). Kai lydyto, , stuburo skausmas praeina, bet nukentėjo žmogus turi visišką netekimą stuburo paslankumą. Šie lydyto stuburai yra ypač trapūs ir pažeidžiami lūžimo (lūžis) kai dalyvauja traumos, pavyzdžiui, motorinių transporto priemonių sukeltų įvykių. Staiga prasidėjęs skausmas ir mobilumo nugaros srityje iš šių pacientų galima nurodyti, kaulų lūžių. Dekolte (stuburo kaklinės dalies) yra labiausiai paplitusi plotas tokių lūžių.

Lėtinis spondilitas ir Nejudančio sąnariams sukelti į priekį kreivės viršutinės liemens (krūtinės ląstos slankstelių), kuri riboja kvėpavimo pajėgumas. Spondilito pat gali turėti įtakos sritims, kuriose šonkaulių pridėti prie viršutinės stuburo, dar labiau apribojant plaučių talpa. Ankilozuojantis spondilitas gali sukelti uždegimą ir randus, plaučių, sukelia kosulį ir dusulį, ypač su pratimais ir infekcijų. Todėl, kvėpavimo sutrikimai gali būti sunki komplikacija nuo ankilozuojantis spondilitas.

Žmonių su ankilozuojantis spondilitas taip pat gali turėti artritu sąnarių išskyrus stuburo. Ši funkcija pasireiškia dažniau moterims. Pacientai gali pastebėti skausmas, sustingimas, šilumos, patinimas, šiluma, ir / arba paraudimas, sąnarių, pavyzdžiui, klubų, kelio, ir kulkšnys. Retkarčiais, mažų sąnarių pirštai gali tapti uždegimas arba “dešra” formos. Uždegimas gali atsirasti kremzles aplink krūtinės kaulų (costochondritis) taip pat sausgyslių, kai raumenys pritvirtinti prie kaulų (tendinitas) ir raiščių priedus kaulų. Kai kurie sergantys šia liga žmonės plėtoti Achilo sausgyslių, sukelia skausmą ir sustingimą į kulną atgal, ypač kai stumia ne su koja, o vaikščioti laiptais. Uždegimas nuo snukio apačioje audinių, padų fascitas, pasitaiko dažniau žmonėms su ankilozuojantis spondilitas.

Kiti kūno sričių įtakos ankilozuojantis spondilitas apimti akis, širdis, ir inkstus. Pacientai, sergantys ankilozuojantis spondilitas gali išsivystyti uždegimas rainelės (iritas), spalvos dalis akių. Iritas būdingas paraudimas ir skausmas, akių, ypač kai žiūri į ryškios šviesos. Periodinis išpuolių iritas gali turėti įtakos arba akių. Be rainelės, krumplyno ir gyslainės akies gali tapti uždegimas; tai vadinama uveitas. Iritas ir uveitas gali būti sunkios komplikacijos ankilozuojantis spondilitas, kad gali pakenkti akims ir pakenkti viziją ir gali reikalauti, akių specialistu (oftalmologo) skubios pagalbos. Specialusis gydymo sunkių akies uždegimas yra aptariami gydymo skyriuje žemiau. (Reikėtų pažymėti, kad iritas ir uždegimas, stuburo gali pasireikšti kitų formų artritai, pavyzdžiui, reaktyvusis artritas [anksčiau žinomas kaip Reiter sindromas], psoriaziniu artritu, ir uždegiminės žarnų ligos artritu.)

Retas komplikacija ankilozuojantis spondilitas apima randai iš širdies elektros sistemos, sukelia neįprastai retas širdies plakimas (vadinamas širdies blokada). Širdies stimuliatoriaus gali prireikti šiems pacientams galima palaikyti pakankamą širdies susitraukimų dažnis ir galia. Be kitų, iš aortos arčiausiai širdies dalis gali tapti uždegimas, dėl nuotėkio iš aortos vožtuvo. Šiuo atveju, pacientams gali išsivystyti dusulys, svaigulys, ir širdies nepakankamumas.

Išplėstinė spondilitas gali sukelti indėlių baltymų medžiagos vadinamos amiloido į inkstus ir sukelti inkstų nepakankamumą. Progressive inkstų liga gali sukelti lėtinį nuovargį ir pykinimą ir gali prireikti pašalinti susikaupusių atliekų produktų kraujo filtravimo mašinos (dializė).