Medicina


Kaip ankilozuojantis spondilitas diagnozuota?

Iš ankilozuojantis spondilitas Diagnozė yra grindžiama įvertinti paciento ligos simptomai, medicininę apžiūrą, Rentgeno išvados, ir kraujo tyrimai. Sustingimas, skausmas, ir sumažėjo judesių amplitudę stuburo būdinga uždegimo nugaros skausmas ir ankilozuojantis spondilitas. Simptomai: skausmas ir rytinis sustingimas stuburo ir kryžkaulio srityse, su arba be papildomų uždegimas kitų sąnarių, sausgyslių, ir organų. Pirmieji šių ligų simptomai ankilozuojantis spondilitas, gali būti labai apgaulinga, kaip sąstingis ir skausmas žemas atgal galima pamatyti daugelyje kitų sąlygų. Jos gali būti ypač subtilūs moterų, kurie linkę (nors ne visada) daugiau lengvas stuburo dalyvavimas. Metų gali praeiti iki ankilozuojantis spondilitas diagnozė net laikomas.

Tyrimas gali įrodyti, uždegimo požymių ir sumažėjo judesių amplitudę jungtys. Tai gali būti ypač gerai matyti stuburo. Lankstumas nugaros ir / ar kaklo, gali būti sumažėjęs. Čia gali būti minkštumas sacroiliac sąnarių viršutinio sėdmenų. Visus su kvėpavimo krūtinės plėtra gali būti ribota, nes dėl nelankstumo krūtinės ląstos. Smarkiai nukentėjo žmonės gali turėti pakumpęs laikysena. Uždegimas, akių gali būti vertinami pagal su ophthalmoscope gydytojas.

Daugiau įkalčiais diagnozė siūloma rentgeno sutrikimais, stuburo ir genetinės žymeklis ŽLA-B27 buvimą nustatė kraujo tyrimas. Kiti kraujo tyrimai gali pateikti įrodymų, uždegimą įstaiga. Pavyzdžiui, kraujo tyrimas vadinamas nusėdimo greitis yra nespecifinis žymeklį uždegimas po visą kūną ir dažnai padidėja uždegimo sąlygas, pavyzdžiui, ankilozuojantis spondilitas. Šlapimo dažnai daroma ieškoti papildomų sutrikimais, inkstų, taip pat pašalinti inkstų sąlygas, kurios gali sukelti nugaros skausmą, kad imituoja ankilozuojantis spondilitas. Pacientai taip pat vienu metu vertinamas simptomų ir požymių kitų susijusių spondiloartropatijomis, tokių kaip psoriazės, venerinė liga, dizenterija (reaktyvusis artritas ar Reiter liga), ir uždegiminės žarnų ligos (opiniu kolitu arba Krono liga).