Medicina


Kokie yra gydymo galimybių ankilozuojantis spondilitas?

Iš ankilozuojantis spondilitas gydymas paprastai apima vaistų naudojimas mažina uždegimą ir / arba slopinti imunitetą sustabdyti ligos progresavimą, Kineziterapija, ir mankšta. Vaistai sumažina uždegimą, stuburo ir kitų sąnarių ir organų. Kineziterapija ir mankšta padeda pagerinti laikysena, stuburo paslankumą, ir plaučių talpa.

Aspirinas ir kiti nesteroidiniai priešuždegiminiai vaistai (NVNU) paprastai naudojami siekiant sumažinti skausmą ir sustingimą stuburo ir kitų sąnarių. Dažniausiai naudojami nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo apimti indometacino (Indocin.), tolmetin (Tolectin), sulindac (Clinoril), naproksenas (Naprosyn), ir diklofenako (Voltaren). Jų dažni šalutiniai poveikiai yra skrandžio sutrikimai, pykinimas, pilvo skausmas, viduriavimas, ir net kraujavimas opos. Šie vaistai dažnai valgant siekiant sumažinti šalutinį poveikį,.

Kai su ankilozuojantis spondilitas žmonės, sąnarių uždegimas, išskyrus stuburo (pvz Klubai, kelio, arba kulkšnių) tampa didele problema. Uždegimas šių jungčių gali nereaguoti į NVNU vien. Dėl šių asmenų, vaistų be to, kad slopina organizmo imuninę sistemą, yra laikomas. Šie vaistai, pvz sulfasalazinu (Azulfidine.), gali pareikšti apie ilgalaikį sumažinti uždegimas. Alternatyva sulfasalazinu, kad yra šiek tiek veiksmingesnis yra metotreksatas (Rheumatrex, Trexall), kuri gali būti duodama per burną arba injekcijos. Dažnas tirti kraują per metotreksatu gydyti, nes jos potencialas ir toksinio poveikio kepenims, kurios gali net sukelti kepenų cirozė, ir toksinio poveikio kaulų čiulpų, kuris gali sukelti sunki anemija.

Naujausi tyrimai parodė, kad dėl patvariųjų ankilozuojantis spondilitas su stuburo dalyvavimą, kad neatsako į priešuždegiminiai vaistai, tiek sulfasalazinu ir metotreksatu yra neveiksmingi. Naujesnė, veiksmingą vaistų nuo stuburo ligos ataka Messenger baltymų uždegimas vadinamas auglio nekrozės faktoriaus (TNF). Šie TNF blokuojančios vaistai buvo įrodyta, kad būti labai veiksmingas gydant ankilozuojantis spondilitas, nutraukiant ligos aktyvumo, mažėja uždegimas, ir pagerinti stuburo mobilumas. Pavyzdžiai šių TNF blokatoriais įtraukti etanercepto (Enbrel), infliksimabo (Remicade), adalimumabu (Humira), ir golimumab (Simfonija).

Keletas svarbių punktų apie ankilozuojantis spondilitas gydymo vertos dėmesio. Yra anksti, underdiagnosed etape spondilitas, įvykusio prieš paprastą rentgeno tyrimai gali aptikti klasikinio pakeitimus. Pacientams, kurie gydomi anksčiau geriau reaguoti į gydymą. Dabartinės ligą modifikuojantys vaistai, tokių kaip metotreksatas, sulfasalazinu, ir leflunomido (Arava), kurios gali būti veiksmingos bendros sąnarių uždegimas nuo stuburo, nėra veiksmingi dėl stuburo uždegimas. Jei nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo vaistai (NVNU) nėra veiksminga pacientas, kurio būklė dominuoja stuburo uždegimas (ir 50% padaryti atsakyti), tada biologiniai vaistai, kurie slopina naviko nekrozės faktoriaus (TNF inhibitoriais) yra nurodytos. Visi TNF inhibitoriais, įskaitant Remicade, Enbrel, Humira, ir Simponi yra veiksmingas gydant ankilozuojantis spondilitas. Gerinimo, kad rezultatai TNF blokavimas patirto gydymo metų. Jei TNF inhibitoriais yra nutrauktas, dėl kokios nors priežasties, recidyvo liga beveik visuose per pacientų metų. Jei TNF inhibitorius yra tada vėl, paprastai jis yra veiksmingas.

Žodinė arba įleidžiamų kortikosteroidais (kortizono) yra stiprūs priešuždegiminiai vaistai ir negali veiksmingai kontroliuoti spondilitas ir kitos uždegimus organizme. Deja, kortikosteroidai gali sukelti sunkų šalutinį poveikį, kai naudojamas ilgą laiką. Šie šalutiniai poveikiai yra katarakta, retinimas odos ir kaulai, ir nesunkiai atsirandančias kraujosruvas, infekcijos, diabetas, ir sunaikinti didelius sąnarių, pvz Klubai.

Fizinė terapija ankilozuojantis spondilitas yra instrukcijos ir pratybas siekiant išlaikyti taisyklingą laikyseną. Tai apima gilus kvėpavimas plaučių plėtra ir tempimo pratimai pagerinti stuburo ir sąnarių judrumą. Kadangi Nejudančio sąnariams ir stuburo linkęs sukelti į priekį kreivumą, pacientų yra pavesta prižiūrėti stačias laikysena kiek įmanoma ir atlikti nugaros pratęsimo pratimai. Pacientai taip pat patariama miegoti ant kieto čiužinio ir išvengti pagalvė naudojimo siekiant užkirsti kelią stuburo išlinkio. Ankilozuojantis spondilitas gali apimti sritis, kuriose šonkaulių pridėti prie viršutinės stuburo, taip pat stuburo sąnarių, tokiu būdu apribojant kvėpavimo pajėgumas. Pacientams, kuriems yra pavesta maksimaliai išplėsti savo krūtinės dažnai per kiekvieną dieną, siekiant sumažinti šį apribojimą.

Pratybų programas, yra pritaikyti kiekvienam. Plaukimo dažnai yra pageidaujama forma naudojasi, kaip jis išvengia Šokas poveikis stuburo. Ankilozuojantis spondilitas neturi apriboti asmens dalyvavimas atletika. Žmonės gali dalyvauti kruopščiai parinktos aerobikos sporto, kai jų liga yra neaktyvus. Aerobinis naudotis yra visuotinai skatinama, nes ji skatina visas plėtra, kvėpavimo raumenų ir atveria plaučius kvėpavimo takų.

Uždegimas ir ligų kitų organų yra atskirai. Pavyzdžiui, uždegimas, akių rainelė (iritas arba uveitas) gali reikalauti, kortizono eyedrops (Prieš Forte) ir didelės dozės kortizono burną. Be, atropinas eyedrops dažnai skiriamas atsipalaiduoti akies rainelės raumenys. Kartais injekcijos kortizono į pažeistą akį yra būtinos, kai uždegimas yra sunkus. Širdies liga sergantiems pacientams ankilozuojantis spondilitas, pvz širdies blokada, gali reikalauti, ¹ irdies ritmo reguliatoriaus vietą ar vaistus stazinis širdies nepakankamumas.

Cigarečių rūkymas yra pabrėžtinai rekomenduojama vengti žmonėms, sergantiems ankilozuojantis spondilitas, nes ji gali pagreitinti plaučių randai ir rimtai apsunkinti kvėpavimas. Retkarčiais, su sunkia plaučių liga susijusi su ankilozuojantis spondilitas gali reikalauti, deguonies papildų ir medikamentų, siekiant pagerinti kvėpavimą.

Žmonių su ankilozuojantis spondilitas gali prireikti keisti jų kasdienė veikla ir koreguoti bruožai darbo vietoje. Pavyzdžiui, darbuotojai galėtų prisitaikyti kėdės ir stalai tinkamai pozos. Vairuotojai gali naudotis plataus galinio vaizdo veidrodžių ir prizmių akinius kompensuoti tik judesio, stuburo.

Pagaliau, ortopedinės operacijos gal reikia tada, kai yra sunki liga iš klubo sąnarių ir stuburo.