Medicina


Kaip anoreksija diagnozuojama?

Nervinė anoreksija gali būti sunku sutrikimas diagnozuoti, kadangi asmenims, kuriems yra anoreksija dažnai bando paslėpti sutrikimas. Neigimas ir paslaptis, dažnai lydi kiti simptomai,. Tai neįprasta, su anoreksija individualiai ieškoti profesionalios pagalbos, nes individualus asmuo paprastai nesutinka, kad ji ar jis turi problemų, (atsisakymas). Daugeliu atvejų, faktinis diagnozė nėra mokamos iki sveikatos sutrikimų sukūrė. Individas dažnai tenka iki šeimos narių profesinės dėmesį tik po pažymėtus svorio įvyko. Kai anorexics pagaliau dėmesį į sveikatos priežiūros specialistą, joms dažnai trūksta žinių apie jų problemos nepaisant to, kad labai blogai maitinasi ir gali būti nepatikimas požiūriu teikti tikslią informaciją. Todėl, dažnai būtina gauti informaciją iš tėvų ar kitų šeimos narių, siekiant įvertinti svorio laipsnį ir mastą sutrikimas. Sveikatos priežiūros specialistai kartais administruoti anketas anoreksija kaip tikrinant sutrikimas.

Faktinis kriterijus nervinė anoreksija randama Amerikos psichiatrų asociacijos diagnostikos ir statistikos vadove psichikos sutrikimai, Ketvirta versija, Tekstas Peržiūra (DSM-IV-TR).

Yra keturi pagrindiniai kriterijai nervinė anoreksija diagnozuoti, kurie yra būdingi:

1. Atsisakymas palaikyti kūno masės arba didesnė minimaliai normalus svoris pagal amžių ir aukštį. Palaikyti kūno svoris mažesnis nei 85% numatomų svoris.

2. Intensyvi baimė gauti svorio arba tampa riebalų, nors asmuo yra nepakankamas

3. Savęs suvokimas, kad yra labai iškreiptas, pernelyg daug dėmesio skiriant kūno svorio savęs vertinimas, ir svorio kritimas, kuris yra arba minimalus, ar ne pripažino visiškai.

4. Be moterų, kurie jau pradėjo savo mėnesinių ciklo, ne mažiau kaip trejus iš eilės einančius laikotarpius yra praleistų (amenorėja), arba mėnesinės prasidėjo tik po hormonas vartojamas

DSM-IV-TR, toliau nurodomi du potipius nervinė anoreksija. Be binge-eating/purging tipas, individualios reguliariai užsiima Birbantka valgyti ar prapūtimo elgesį, kuris yra susijęs su savęs sukeltas vėmimas arba vidurių laisvinamųjų piktnaudžiavimo, diuretikais, ar lewatywa einamaisiais epizodas anoreksija. Be apribojimo tipas, individualios griežtai apriboja maistą, bet ne reguliariai užsiimti elgesį vertinti besaikis valgymas tipas.