Medicina


Kaip anoreksija gydytų?

Anoreksija gali būti apdorojamos ambulatorinėmis sąlygomis arba hospitalizavimo, gali būti būtina. Dėl su ryškus svorio netekimas atskirų kad yra sutrikusi organų funkcijos, gydymo ligoninėje pradžių turi sutelkti dėmesį į pataisos dėl prastos mitybos, į veną ir maitinančioms ar vamzdžių šėrimo kad eitų per burną gali būti reikalaujama. Nuo pelno 1 į 3 svarų per savaitę yra saugi ir pasiekiamą tikslą, kai mitybos turi būti ištaisytos. Kartais svoris pasiekiamas naudojant grafikus valgymas, sumažėjęs fizinis aktyvumas, ir didesnės socialinės veiklos, tiek stacionare arba ambulatoriškai.

Bendras požiūris į anoreksija, however, turi būti skiriamas daugiau kaip svorio padidėjimas. Yra gydymo metodų įvairovė priklauso nuo turimų išteklių, individualiai. Dėl augančio draudimo apribojimai, daugeliui pacientų pastebėti, kad trumpas hospitalizavimo po dienų gydymo programa yra efektyvi alternatyva ilgiau stacionare programas. Dauguma asmenų,, however, iš pratačiaukreiptis į ambulatorinio gydymo dalyvauja psichologinę, taip pat medicininės intervencijos. Akivaizdu, kad užsiimti įvairių sričių gydymo komanda, kurią sudaro medicinos priežiūros paslaugų teikėjas, dietologui ar dietologu, ir psichikos sveikatos priežiūros paslaugų teikėjas.

Įvairūs psichologinė terapija buvo įdarbinti gydyti žmones su anoreksija. Individuali terapija, pažinimo elgesio terapija, grupinė terapija, ir šeimos terapija visi buvo sėkmingai anoreksijai gydyti. Paaugliams, tyrimai rodo, kad Maudsley modelio šeimos terapija gali būti ypač veiksmingas gydant šį sutrikimą šios populiacijos. Priešingai nei daugelyje anksčiau požiūrių į gydymą, Maudsley modelis metodus su anoreksija atskirų šeimos kaip sprendimo dalis, o ne viena iš priežasčių, jų artimas žmogus sutrikimas. Su nuolat konkrečios informacijos profesionalus psichikos sveikatos komanda, šis metodas buvo šeimos aktyviai padėti savo mylimam žmogui valgyti daugiau sveiko būdu.

Visos atitinkamos gydymo metodas adresai pagrindinių klausimų kontrolės, didelis reiklumas sau ir kitiems, ir savivokos. Šeimos dinamika yra ištirti. Švietimas mitybos klausimais teikia sveika alternatyva svorio valdymo, kad pacientas. Grupinis konsultavimas ar palaikymo grupių dažnai padeda atskirų į atkūrimo procesą. Galutinis gydymo tikslas turėtų būti atskirų priimti pats įsipareigoti ir vadovauti fiziškai ir emociškai sveikas gyvenimo.

Nors nėra vaistų, buvo nustatyta, kad galima galutinai sumažinti priverstas badauti patys, olanzapino (Zyprexa, Zydis) yra vaistai, kurie taip pat naudojami kaip nuotaikos stabilizatorius ir šizofrenijos gydymui, kurie gali būti naudingi gydant anoreksija. Manoma, siekiant padėti padidinti svorį ir valdyti kai emocinių simptomų kaip nerimas ir depresija, kad gali lydėti anoreksija. Kai selektyvūs serotonino reabsorbcijos inhibitorius (SSRI) buvo įrodyta būti naudinga svorio išlaikymo po to, kai svoris buvo įgyta ir kontroliuoti nuotaiką ir nerimo simptomų, kurie gali būti susietas su sąlyga, antidepresantų vaistų.