Medicina


Įvadas į maisto alergijos

Bet alergijos maistui ar maisto netoleravimas pasireiškia beveik visi tam tikru momentu. Kai žmonės turi nemalonų reakcija į ką jie valgė, jie dažnai galvoja, kad jie alergiški maistui. Faktiškai, tačiau, tik iki 3% suaugusiųjų ir 6%-8% vaikų turi kliniškai įrodyta tiesa alerginės reakcijos į maistą.

Šis tarp kliniškai įrodyta, maisto alergijos ir visuomenės suvokimu problemos paplitimo skirtumas yra pirmiausia dėl to klaidingai aiškina maisto netoleravimo ar kitokių nepageidaujamų maisto reakcijos į maistą, maisto alergijos. Tiesa alergija maistui yra nenormali reakcija į maistą, kurį iššaukia tam tikrą reakciją imuninės sistemos ir išreiškė tam tikras, dažnai būdingas, simptomai. Kitų rūšių reakcija į maisto produktus, kurie nėra maisto alergijos yra maisto netoleravimą (pavyzdžiui, laktozės arba pieno netoleravimas), apsinuodijimo maistu, ir toksines reakcijas. Maisto netoleravimo taip pat yra nenormali reakcija į maisto produktus, ir jos simptomus gali panaši šių maisto alergijos. Maisto netoleravimo, tačiau, yra daug labiau paplitę, įvyksta dėl įvairių ligų, ir nulemia keletas skirtingų mechanizmų, kurie skiriasi nuo imunologinio reakcijos, atsakingų už maisto alergijos.

Žmonės, kurie maisto alergijos turi nustatyti ir užkirsti kelią jų, nes, nors paprastai būna lengvi ir ne sunkus, šios reakcijos gali sukelti katastrofiškų ligos ir, retais atvejais, gali būti mirtinas.