Medicina


Kaip spondilolistezė diagnozuota?

Daugeliu atvejų jis yra neįmanoma pamatyti matomų spondilolistezė nagrinėjant paciento. Pacientai paprastai turi nusiskundimų dėl nugaros su pertrūkiais skausmas į kojas. Spondilolistezė dažnai gali sukelti raumenų spazmus, ar veržimas dvigalvis.

Spondilolistezė yra lengvai identifikuojami, naudojant paprastą rentgenogramos. Šoninis rentgeno (iš šono) bus rodomas, jei vienas iš slankstelio paslydo pirmyn, palyginti su gretimų slankstelių. Spondilolistezė skirstoma pagal slydimą į slankstelio procentais, palyginti su kaimyninėmis slankstelio.

1. Įvertinimas I slydimo iki 25%,

2. II laipsnio, yra tarp 26%-50%,

3. III laipsnio yra tarp 51%-75%,

4. IV laipsnio yra tarp 76% and 100%, ir

5. Įvertinimas V, arba spondyloptosis įvyksta tada, kai stuburas visiškai nenukrito šalia slankstelio.

Jei pacientas turi skundų skausmo, sustingimas, dilgčiojimo ar silpnumo kojose, papildomi tyrimai gali būti užsakyta. Šie simptomai gali sukelti stenozę ar susiaurėjimas vietos nervų šaknelių į kojas. Kompiuterinė tomografija arba MRT gali padėti nustatyti suspaudimo nervus susijusios su spondilolistezė. Retkarčiais, PET scan gali padėti nustatyti, jei ne į defekto vietoje kaulų yra aktyvus. Tai gali atlikti gydymo galimybės vaidmuo spondilolistezė, kaip aprašyta toliau.