Medicina


Kokia yra spondilolistezė gydymas?

Pradinio gydymo spondilolistezė yra konservatyvūs ir grindžiamas simptomų.

* Trumpas poilsio laikas arba išvengti veiksmų, tokių kaip kėlimo ir lenkimo ir lengvosios atletikos gali padėti sumažinti simptomus.

* Fizinė terapija gali padėti padidinti judesių amplitudę juosmens slankstelių ir dvigalvis, taip pat stiprinti pagrindinių pilvo raumenys.

* Priešuždegiminiai vaistai gali padėti sumažinti skausmą, sumažinti raumenų ir nervų uždegimas.

* Pacientai su skausmu, tirpimas ir dilgčiojimas kojose gali pasinaudoti epidurinė steroidų (kortizono) injekcijos.

* Pacientai, sergantys isthmic spondilolistezė gali pasinaudoti hiperekstenzija petnešomis. Tai praplečia juosmeninės stuburo pareikšti dviem porcijomis ne defektas kaulų suartino ir gali leisti gydymo pasireiškia.

Pacientams, kurių simptomai nepavyksta pagerinti su konservatyvaus gydymo operacija gali būti galimybė. Operacijos tipas yra grindžiamas spondilolistezė tipas. Pacientai, sergantys isthmic spondilolistezė gali turėti naudos iš to, kad sugedo dalis slankstelio remontas, arba pars remontas. Jei MRT ar PET scan rodo, kad kaulas yra aktyvus ne į defekto vietoje ji yra labiau tikėtina, kad išgydyti pars remontas. Tai reiškia, kad pašalinti bet rando audinį iš gaminio trūkumą ir pateikimas kai kaulo transplantato rajone po apgyvendinimas sraigtai visoje defektas.

Jei yra požymių, kojų operacijos gali apimti dekompresijos sukurti daugiau galimybių esamiems nervų šaknelių. Tai dažnai kartu su sintezės, kad gali būti atliekami su arba be sraigtų surengti kaulų kartu. Kai kuriais atvejais stuburo slanksteliai yra persikėlė atgal į įprastą padėtį prieš atliekant sintezės, ir kiti slanksteliai susilieję, kur jie yra, po slydimo. Yra didesnė rizika susižeisti nervų judančių slankstelio atgal į įprastą padėtį.