Medicina


Kas sukelia juodligės?

Juodligės sukėlėjas yra bakterija vadinama Bacillus anthracis,. Nors kiti tyrėjai atrado juodligės bacilos, jis buvo vokiečių gydytojas ir mokslininkas, Dr. Robert Koch, kuris įrodė, kad juodligės bakterijos buvo ligos priežastis, kad įtakos gyvulių savo bendruomenės. Pagal mikroskopu, bakterijų atrodyti didelis juostos. Tačiau, dirvožemyje, kur jie gyvena, juodligės organizmų egzistuoja dar neįsigaliojusių forma, vadinama sporos. Šios sporos yra labai ištvermingos ir sunkiai sunaikinamos. Sporos buvo žinoma, kad išgyventi dirvožemyje taip ilgai, kaip 48 metų.

Kaip juodligės sutartis?

Juodligė gali užkrėsti žmones trimis būdais. Dažniausiai yra infekcija, odos, kuris sukelia bjaurus gerklės, kad paprastai nueina be gydymo. Žmonės ir gyvūnai gali nuryti juodligės iš skerdenų, negyvų gyvūnų, kurie buvo užteršti juodligės. Prarijus juodligės gali sukelti rimtų, kartais mirtina liga. Labiausiai mirtinas forma įkvėpus juodligės. Jei juodligės sporų yra įkvėpti, jie migruoja į limfinių liaukų krūtinės, kur jie daugintis, plisti, ir gamina toksinus, kurie dažnai sukelia mirtį.

Kaip dažnai yra juodligės?

Juodligė yra dabar retas žmonių Jungtinėse Valstijose ir išsivysčiusių šalių. Jis vis dar pasitaiko šiandien, daugiausia šalyse, kuriose trūksta visuomenės sveikatos taisyklių, kurios užkerta kelią infekuotų ožkų, galvijai, avis, ir arkliai ir jų produktai. Per pastaruosius keletą metų, ten buvo retais atvejais juodligės užkrato veikiamų žmonių importuojamų gyvūnų kailių, kuriomis siekiama supažindinti būgnai. Drum grotuvai, būgnas kūrėjai, ir jų šeimos narių užsikrėtimo tokiu būdu. Didžiausią susirūpinimą tiems iš mūsų, Vakarų šalyse (kurie neturi groti būgnais) yra juodligės naudoti kaip biologinės karas agentas.

Kaip ilgas inkubacinis laikotarpis su juodligės?

Inkubacinis laikotarpis (tarp sąlyčio trukmė su juodligės ir simptomų pradžios) gali būti gana trumpas, nuo vienos iki penkių dienų. Kaip ir kitų infekcinių ligų, inkubacinis laikotarpis Juodligės yra gana įvairios ir tai gali būti savaitėms iki užsikrėtusiu individu mano nedarbingumo.