Medicina


Kokios ligos ar juodligės sukelti?

Yra trys ligos formas sukelia juodligės: odos (oda) anthrax, įkvėpus juodligės, ir virškinimo trakto (Žarjuodligėsnthrax.

Odos juodligė

Odos (oda) forma juodligės prasideda raudonai-ruda, iškėlė vietoje, kad padidina su dideliu paraudimas aplink jį, pūslių, ir grūdinimas. Per dėmės centras tada rodo opa krateris su kraujo atspalvio drenažo ir juoda pluta formavimas vadinamas Styga. Yra pabrinkusios liaukos (limfmazgių) rajone. Simptomai apima raumenų gėla ir skausmas, galvos skausmas, karščiavimas, pykinimas, ir vėmimas. Liga dažniausiai išnyksta maždaug per šešias savaites, tačiau mirčių gali atsirasti, jei pacientai negauna tinkamą antibiotikų.

ĮKVĖPUS juodligės

Pirmieji simptomai yra subtilus, laipsniškai ir į gripą panašūs (įtakos). Po kelių dienų, tačiau, liga sunkėja ir gali būti sunkus kvėpavimo sutrikimas. Šokas, koma, ir mirties po. Įkvėpus juodligės nesukelia tiesa pneumonija. Iš tikrųjų, sporų gauti įlaipinami į plaučius įsteigtas maitėda ląstelių, vadinamų makrofagų. Dauguma sporos žūva. Deja, Kai išgyventi ir vežami į liaukos krūtinės vadinamas limfmazgių. Be limfmazgių, sporų, kad išgyventi daugintis, gaminti mirtinus toksinus, ir plitimas visame organizme. Sunkus kraujavimas ir audinių mirties (nekrozės) pasireiškia šie limfmazgiai į krūtinę. Iš ten, liga išplinta į gretimus plaučius ir likusios kūno. Įkvėpus juodligės yra labai rimta liga, ir, deja,, labiausiai nukentėjo žmonės bus taip, tarsi jie gautų tinkamą Antibiotikai. Kodėl tai taip? Antibiotikai yra veiksminga žudymo bakterijų, bet jie ne sunaikinti mirtiną toksinų, kurie jau buvo išleisti iki juodligės bakterijų.

Virškinimo trakto juodligės

Dabar retas, juodligės iš žarnyno (virškinimo trakto juodligės) yra valgyti išvirta rezultatas, užkrėsta mėsa. Šio juodligės formos simptomai yra pykinimas, apetito praradimas, kruvinas viduriavimas ir karščiavimas po pilvo skausmas. Bakterijų įsiveržti per žarnyno sienelė. Tada infekcija plinta po visą kūną per kraują (sepsis) su mirtinas toksinis poveikis.