Medicina


Kas gali sukelti pykinimą ir vėmimą?

Pykinimas ir vėmimas atsitikti dėl daugelio priežasčių. Labiausiai paplitusios priežastys pykinimą, savarankiškai ribotas ligų (virusai arba apsinuodijimo maistu,) kad paskutinį kartą kelias valandas per kelias dienas, ir toksinų (pavyzdžiui, tam tikrų vaistų).

Žmonės turėtų pasikonsultuoti su gydytoju, jei pykinimas ir / ar vėmimas yra patvarios ar yra kitų sunkių simptomų, tokių kaip pilvo skausmas, karščiavimas, geltonos spalvos odos, (gelta), arba kraujavimas. Asmenys, kuriems yra sunkus ar vykstančių vėmimas, kurie kitų sunkių sveikatos sutrikimų, esate vyresnio amžiaus,, yra labai jauni, arba nėščioms ar krūtimi maitinančioms kūdikius taip pat turėtų kreiptis į medikus.

Pasiūlymas ligos gali pasireikšti daug parametrų, įskaitant kelionės automobiliu, oro, arba valtimi,. Tai gali būti geriausias nustatymo over-the-counter vaistus naudoti pykinimas ir vėmimas. Kitos vidinės ausies problemas, kurios yra susijusios su pykinimą gali sukelti pykinimą jausmas taip pat.

Virusinės infekcijos gali sukelti pykinimą ir vėmimą, kuris kartais susijęs su viduriavimu. Dažnai, an “protrūkis” gali būti nustatytas keletu atvejų pasitaiko tame pačiame namų ūkyje. Apsinuodijimo maistu arba iš bakterijos arba virusai gali sukelti panašius simptomus. Abiem atvejais, ligomis paprastai paleisti savo kurso per keletą dienų ir išspręsti be gydymo.

Vaistai gali sukelti pykinimą arba vėmimą ir turėtų būti įtariamas, kai simptomai atsiranda per trumpą laiką pradėję naują vaistą,. Praneškite jį išrašantis gydytojas, jei tai atsitiks.

Pykinimas ir vėmimas yra ne ligos, bet simptomus, kurie gali būti sukeltas daugelio sąlygos. Kelios kitos mažiau paplitusių priežasčių, pykinimas ir vėmimas yra

* Ankstyvuoju nėštumo (pykinimas pasitaiko maždaug 50%-90% visų nėštumų, vėmimas 25%-55%),
* skausmingas žalos,
* pooperacinių (laikotarpiu po operacijos),
* emocinių ar baisus padėtis,
* tulžies pūslės liga, tulžies akmenys ar infekcija (cholecistitas),
* persivalgymas (ypač po skrandžio aplinkkelio chirurgija),
* reakcija į tam tikrus kvapus ar kvapų,
* širdies priepuolis (gali būti tik simptomas, kai kuriems žmonėms),
* Postūmis ar galvos trauma,
* smegenų auglys,
* opos ar gastrito,
* bulimijos ar kitų psichikos ligų, ir
* gastroparesis (lėtai skrandžio ištuštinimą, dažnai matyti diabetu sergantiems žmonėms).