Medicina


Kas yra fundoplikacija?

Fundoplikacija yra standartinis chirurginis metodas gydant skrandžio ir stemplės refliukso liga (GERL). GERL sukelia uždegimą, skausmas (rėmuo), ir kitų sunkių komplikacijų (pvz randus ir striktūros) iš stemplės. GERL rezultatų, kai rūgšties refluxes (atpila, arba backwashes) iš skrandžio atgal į viršų į stemplė. Normaliomis sąlygomis, yra kliūtis refliukso iš rūgšties. Viena šios užtvankos yra mažesnės labiausiai raumenų ir stemplės (vadinamas apatinio stemplės). Dauguma laiko, šio raumens sutartis (Suspaustas, arba stora), kuris uždaro stemplės iš skrandžio. Pacientams, sergantiems GERL, sfinkterio neveikia normaliai. Raumens arba silpni arba atpalaiduoja netinkamai. Fundoplikacija yra chirurginė procedūra, kuri sustiprina kliūtis rūgšties refliukso, kai sphincter nėra normaliai.

Kas vyksta fundoplikacija?

Per fundoplikacija tvarka, iš skrandžio dalis, kuri yra arčiausiai į stemplę įrašas (iš skrandžio dugno) Surinkus, suvynioti, ir susiūtas (susiūti) aplink apatinis galas ir stemplė ir apatinės stemplės. (Rinkimas ir siuvimo vieno audinio į kitą yra vadinamas riam.) Ši procedūra padidina jos apatiniame gale ir stemplės slėgis ir tokiu būdu sumažina rūgšties refliukso.

Taip pat, per fundoplikacija, kitos chirurginės žingsniai dažnai yra imamasi, kad taip pat gali sumažinti rūgšties refliukso. Pavyzdžiui, jei pacientui hiatal išvarža (kuri atsiranda 80% pacientų, sergančių GERL), hernial maišelyje gali būti taip traukiama žemyn nuo krūtinės ir susiūtas taip, kad ji išlieka per pilvo. Be, į diafragma, per kurį stemplė pereina iš krūtinės į pilvą taip pat atidarymo, gali būti sugriežtintos. Fundoplikacija gali būti atliekamas naudojant didelio pjūvis (laparotomija, pilvo ar torakotomijos į krūtinę) arba laparoscope, kuri reikalauja tik keletas mažų pradūrimui į pilvą. Iš laparoskopinės metodo privalumas yra greičiau susigrąžinti ir mažiau pooperacinį skausmą.