Medicina


Antimikrobinių vaistų atsparumo prevencija

Siekiant išvengti atsparumo antibiotikams, Jums ir Jūsų sveikatos priežiūros paslaugų teikėjas turėtų aptarti tinkamas vaistas savo ligos ir išvengti overusing arba netinkamo vaistų. Griežtai laikytis recepto vaistus kryptimis ir niekada nesidaliname arba vartoti vaistus, kad buvo nustatyta, kad kas nors kitas. Veiksmingai bendrauti su savo sveikatos priežiūros paslaugų teikėjas, kad jis ar ji turi aiškų supratimą apie jūsų simptomai ir gali nustatyti, ar antimikrobinių vaistų, pvz antibiotikas, yra tikslinga. Negalima išsaugoti antibiotikas kitą kartą gausite nedarbingumo; imtis visų vaistų taip, kaip paskyrė sveikatos priežiūros paslaugų teikėjas. Jeigu sveikatos priežiūros paslaugų teikėjas paskyrė daugiau nei reikalaujama dozė, išmesti likusių medikamentų Baigę nustatytą gydymo kursas. Negalima dalintis savo vaistus su kitu asmeniu.

Sveika gyvensena įpročius visada toli užkertant kelią ligos, įskaitant tinkamą mitybą, naudotis, miego modelius, ir geros higienos, pavyzdžiui, dažnų rankų plovimas.

Antimikrobinio atsparumo: Augantis sveikatos problema

Vaistų atsparių mikrobų atsiradimas nėra naujas ar netikėtas. Abi natūralių priežasčių ir visuomenės spaudimą vairuoti bakterijų, virusai, parazitai, ir kiti mikrobai nuolat keisti, stengiantis išvengti žudyti juos, sukurtus vaistus.

Natūralios priežastys

Kaip ir visi organizmai, mikrobai atlikti atsitiktinių genetinių mutacijų, ir šie pokyčiai gali padidinti vaistų atsparumą. Atsparumas po vaistų, atsitiktinai vos keletą organizmams, gali greitai plinta greitai reprodukcijai ištisų gyventojų, kurių bacilų.

Visuomenės spaudimas

Antimikrobinis atsparumas yra skatinamas antimikrobinių vaistų perdozavimo ir piktnaudžiavimo žmonių, bei gyvūnų; diagnostinių testų nebuvimo greitai nustatyti infekcinių agentų; ir prastos higienos rankų ir infekcijų kontrolės sveikatos priežiūros ir bendruomenės nustatymai.

Kartu, šios pajėgos prisideda prie vaistų atsparių infekcijų problema, kad vis sunkiau ir brangiau gydyti.