Medicina


Kuris antibiotikų sukelti C. sunku kolitas?

Nors antibiotikas klindamicinui (Cleocin.) buvo plačiai pripažinta, kaip sukelianti C. sunku kolitas, daug įprastai skiriamų antibiotikų sukelti kolitas. Pavyzdžiai antibiotikų, kad dažnai sukelia C. difficile sukeltas kolitas apima:

* ampicilino,

* amoksicilino, ir

* cefalosporinams [pvz Cefaleksinas (Keflex.)].

Antibiotikai, kad kartais sukelia C. difficile sukeltas kolitas apima:

* penicilinas,

* eritromicinu,

* trimetoprimo, ir
* chinolonų, pavyzdžiui, ciprofloksacinas (Kipras).

Antibiotikai, kad retai, jei kada nors sukelti C. difficile sukeltas kolitas apima:

* tetraciklino,

* metronidazoliu (Flagyl),

* vankomicinas (Vancocin), ir

* aminoglikozidais [pvz gentamicino (Garamycin)].

Iš tikrųjų, metronidazolio ir vankomicinu yra dviejų antibiotikų, kurie naudojami gydyti C. sunku kolitas; tačiau, yra reti C. difficile sukeltas kolitas atsiranda praėjus kelioms dienoms po sustojimo metronidazoliu.

Nors dauguma C. difficile sukeltas kolitas JAV sukelia antibiotikai, C. difficile sukeltas kolitas taip pat gali atsirasti pacientams, be poveikio antibiotikų. Pavyzdžiui, sergančių opiniu kolitu ir Krono liga buvo žinoma, kad sukurti C. sunku kolitas be poveikio antibiotikų.

Kadangi daug antibiotikų gali sukelti C. sunku infekcija, visi antibiotikai turi būti naudojami apdairiai. Savivaldos ar naudojant antibiotikus be tikslios diagnozės ar rimtos priežasties turėtų būti skatinami. Iš kitos pusės, nauda tinkamai nustatytą antibiotikams dėl priežasčių teisingas, paprastai žymiai daugiau, nei besivystančioms C rizikos. sunku kolitas.

Antibiotikai, kartais gali sukelti viduriavimą, kad ne dėl C. sunku infekcija. Už viduriavimas priežasties nėra aišku,. Praktinių reiškia, kad ne visi viduriavimas susijęs su antibiotikų turėtų būti laikomas tiesiai į C. difficile ir taip elgiamasi.