Medicina


Kaip yra C. difficile sukeltas kolitas diagnozuojamas?

Istorija

Antimikrobinių vaistų vartojimo istorija yra svarbus C diagnozė. sunku kolitas. Pacientai, vartojantys antibiotikus (arba neseniai ėmėsi antibiotikų) kuriems pasireiškia pilvo skausmas, spazmai ir viduriavimas paprastai išbandyti C. sunku infekcija. Tačiau, gydytojai ne visada laukti viduriavimas išvaizda pradėti testavimą, C. difficile, nes retais atvejais C. Canon sunku, nes pilvo jautrumas ir duona be viduriavimas.
Laboratoriniai bandymai

Patients with C. difficile sukeltas kolitas dažnai yra padidėjęs baltųjų kraujo ląstelių kiekis kraujyje, ir, sunki kolito, baltųjų kraujo ląstelių kiekis gali būti labaiPacientai su C0 į 40,000). Patients with C. difficile sukeltas kolitas taip pat dažnai turi baltųjų kraujo kūnelių jų išmatose, kai išmatų mėginys tiriamas mikroskopu. Padidėjęs baltųjų kraujo ląstelių kiekis ir baltųjų kraujo kūnelių išmatose, tačiau, tik įrodyti, kad nėra kolitas, o ne kad kolito priežastis yra C. sunku. Labiau specifinius, tyrimus norint nustatyti, ar C. difficile yra kolito priežastis.

Plačiausiai naudojamas testas diagnozuojant C. difficile sukeltas kolitas yra testas, kuris aptinka toksinai pagal C. difficile į išmatų mėginys. Yra du skirtingi toksinai, toksino ir toksinių B, tiek sukelti kolitas gali. Tikslus testai abiejų toksinų galima nusipirkti už naudojimą visose laboratorijose. Deja, kaip ir dauguma bandymų medicina, šių toksinų tyrimai nėra tobulas; tiek klaidingai teigiami testai (rasti toksinai, kai nėra C. sunku) ir klaidingai neigiamų tyrimų (nesurasti toksinai, kai C. difficile yra pateikti) gali atsirasti. Todėl, kiti testai, pavyzdžiui, lankstaus sigmoidoscopy ir kolonoskopija dažnai būtina ieškoti pseudomembranes, kurie yra būdingi C. sunku kolitas.

Lankstus sigmoidoscopy ir kolonoskopija

Lankstus sigmoidoscopy yra egzaminas, kurioje gydytojas įterpia lankstus fiberoptic vamzdis su šviesos ir dėl jų galutinio kameros į tiesiąją žarną ir riestinės gaubtinės žarnos. (Riestinės gaubtinės yra dvitaškis segmentą, kuris yra arčiausiai tiesiosios žarnos.) Daugumai pacientų su C. sunku kolitas, Gydytojas rasti pseudomembranes tiesiosios žarnos ir riestinės gaubtinės žarnos. Tačiau, kai su C pacientams. difficile sukeltas kolitas turės pseudomembranes tik teisę dvitaškis (iš storosios žarnos segmento nutolęs nuo tiesiosios žarnos). Pacientai, sergantys pseudomembranes tik teisę dvitaškis reikalauti kolonoskopija, siekiant išsiaiškinti, pseudomembranes. (Colonoscope yra ilgesnis versija lankstus sigmoidoscope kad yra pakankamai ilgas, kad pasiektų teisę dvitaškis.)

X-rays

Rentgeno tyrimams ir kompiuterinės tomografijos (CT) tyrimus pilvo retkarčiais parodyti sustorėjimas nuo gaubtinės žarnos sienelių dėl uždegimo, tačiau šie rentgenogramose taip pat yra nespecifinis ir tik įrodyti, kad kolitas yra pateikti. Jie nėra įrodyti kolito priežastis, pavyzdžiui, C. sunku.