Medicina


Kaip yra C. difficile sukeltas kolitas gydytų?

Gydymas nuo C. difficile sukeltas kolitas apima:

* korekcijos dehidratacijos ir elektrolitų (mineralinis) trūkumai,

* nutraukti antibiotikų, kurie sukėlė kolitas, ir

* naudojant antibiotikus likviduoti C. sunku bakterija.

Pacientams, sergantiems lengvu kolitas, sustojimo antibiotikas sukelia infekcija gali būti pakankamai sukelti kolitas, viduriavimas išnyks. Dažniausiai, tačiau, antibiotikai yra reikalingi siekiant išnaikinti C. sunku bakterijų.

Antibiotikai, kad yra veiksmingas kovojant su C. sudėtinga įtraukti metronidazoliu (Flagyl), ir vankomicino (Vancocin). Šie du antibiotikai paprastai yra gerti už 10 dienų. Abu antibiotikai yra vienodai veiksmingi. Su arba antibiotikų, karščiavimas paprastai bus išspręsti viena ar dvi dienas, ir viduriavimas trijų ar keturių dienų.

Pasirinkimas iš kurių antibiotikų vartoti, priklauso nuo konkretaus paciento būklės ir gydančiam gydytojui lengvatų. Kai kurie gydytojai paskirs metronidazolio pirmą nes jis yra daug pigesnis nei vankomicinas. Vankomicinu yra skirtas pacientams, kurie nereaguoja į metronidazoliu, yra alergija metronidazoliu, ar plėtoti šalutinis poveikis nuo metronidazoliu. Kiti gydytojai paskirs vankomicinu pirmas sunkių kolitas, nes vankomicinu galima pasiekti didesnį antibiotikų koncentracijos gaubtinės nei metronidazoliu (ir aukštojo antibiotikų koncentracijos teoriškai būtų efektyviau naikina bakterijas).

Kodėl yra recidyvų C. sunku kolitas?

Maždaug 20% sėkmingai gydytų pacientų gali patirti C atkryčio. Su pasikartojimo kolitas sunku viduriavimas, pilvo spazmai, ir pilvo skausmas. Atkryčių paprastai atsiranda 3-10 dienų po vankomicinu ar metronidazoliu sustabdomas. Kai kurie pacientai patyrė antrą ar net trečią recidyvas po papildomus kursus antibiotikų.

Labiausiai tikėtinas paaiškinimas dėl atkryčio, kad C.difficile nebuvo visiškai išnaikinti iki pradinio gydymo antibiotikais. C. difficile savo aktyvų bakterijų forma yra nužudyti arba metronidazolio arba vankomicino, bet sporos yra atsparios žudymas. Keletą dienų po sustojimo antibiotikų, likęs sporos transformuoti į aktyvų bakterijų formų, kurios dauginasi ir gamina toksinus vėl.
Kitas atkryčio priežastis yra organizmo neadekvatus antikūnų gamybą nuo bakterinių toksinų. Antikūnai yra baltymai, organizmas gamina kovai su bakterijomis, virusinės, ir parazitinės infekcijos, taip pat apsaugoti organizmą nuo žalingo toksinų. Todėl, suaugusiųjų, kurie yra pajėgi gaminti pakankamai antikūnų prieš C. difficile toksinų paprastai neišauga C. sunku kolitas. Kai kurie suaugusieji, kurie negali pateikti šių antikūnų yra imlios atkryčių.