Medicina


Kaip atkryčių C. difficile sukeltas kolitas gydytų?

Gydymo galimybės atkryčių C. difficile sukeltas kolitas apima:

1. Antro kurso tos pačios arba skirtingų antibiotikas

2. Šešias savaites nuo gydymo mažėja dozes antibiotikų

3. Žodžiu derva į burną, pvz cholestiraminas (Questran) , kuris jungiasi toksinų ir nukenksmina juos

4. Ne patogeno (nekenksmingas) mielių į burną, pvz Saccharomyces boulardii, pavyzdžiui, Florastor

Gydytojai paprastai gydyti pacientus, kurie pasikartojo su kitu 10 arba 14 dienos metu metronidazolio arba vankomicino, ir dauguma pacientų taip apdorotame atsigaus. Tačiau, Kai kuriems pacientams turės kitą atkryčio. Gydymo galimybės yra keli atkryčių įtraukti:

* Gydymas su vienu iš nurodytų variantų aukščiau, kad jau nebuvo teisiamas.

* Vankomicinu šešias savaites mažinant dozes (125 mg keturis kartus per dieną vieną savaitę, tris kartus į kitą savaitės dieną, du kartus per kitą savaitę ir tt dieną), Po keturių savaičių cholestiraminas (Questran).

* Dvi savaites nuo vankomicinui ar metronidazoliu kartu su keturių savaičių S. boulardii (Florastor).

* Išmatų lewatywa iš sveikų giminaičių ir šeimos narių. Išmatos iš neužkrėstų donorų atliekami į sustabdymo ir vartojamas kaip lewatywa su keliais atkryčių pacientas. Normalus bakterijos iš donoro kėdė išstumia C. sunku bakterijų.

* Pasyvus skiepai su žmogaus gammaglobulin. Pacientams su daugybine atkryčių paprastai turi mažai antikūnų C. difficile toxins. Pateikdamas pacientų atkryčio gammaglobulin, kurių sudėtyje yra didelis kiekis antikūsunku toksinųfficile toxins, pacientams,’ kiekis antikūnų C. difficile toksinų padidėjo. Bendrus žmogaus gammaglobulin gali būti švirkščiamas į veną.

* Aktyvus vakcinacijos C. difficile toxins. Vakcinacija gali padidinti paciento lygiai antikūnų C. difficile toxsunku toksinųgydymo, kuris nėra plačiai prieinama.

Kas naujo C. sunku?

C paplitimas. difficile infekcijos nuolat didėjo, ypač vyresnio amžiaus. Yra buvę atvejų, iš kelių ligoninių naujesni, daugiau virulentiškos padermės C. difficile bakterijos, kurios gamina daug ir toksinų A ir B, taip pat trečiosios toksino. Ši veislė gamina daugiau sunkus kolitas nei įprasta padermių. Pacientai, užsikrėtę šia atmaina yra daugiau rimtai serga, reikalingas chirurginis gydymas, dažniau, ir mirti nuo infekcijos dažniau nei pacientams, užsikrėtusiems įprasta padermių. Šiuo metu, įsigyti diagnostiniai tyrimai negali atskirti šios padermės nuo įprastų štamų.

Tradiciškai, antibiotikų vartojimas yra dažnai laikoma svarbiausiu veiksniu už C plėtra. sunku kolitas. Vis dažniau, nors gydytojai yra diagnozuoti C. sunku kolitą pacientams be išankstinio antibiotikų poveikio. Tai ypač aktualu pacientams, sergantiems Krono liga arba opiniu kolitu. Viename tyrime 92 sergančių opiniu kolitu ir Krono ligos atkryčio, 10 pacientų testas buvo teigiamas C. sunku. Dar vienas pakeitimas, kad vyksta su C. difficile infekcijos yra tai, kad ne vien tik besigydantys ligoninėse ar slaugos namai. Iki vieno ketvirčio infekcija prasideda iš ligoninės.

Gydytojai esame liudininkai vis sunkiau gydyti C. sunku kolitas. Pirma, Atsparumo metronidazolio auga. Antra, kolitas (kartu su viduriavimo požymiai ir mėšlungis) trunka ilgiau išspręsti, ir gali reikalauti didesnės dozės vankomicinas. Trečia C. difficile sukeltas kolitas atkryčio (periodiškai viduriavimas) yra bendras. Daugiau varginantis dar, daugeliui pacientų patirtimi keletą atkryčių, dažnai prireikia ilgai (mėnesių) antibiotikas (pvz vankomicinas) gydymas.