Medicina


Įvadas Nerimas

Nerimas

Generalizuotas nerimo sutrikimas (arba GAD) yra būdingas pernelyg didelis, perdėtas nerimas ir nerimauti kasdienio gyvenimo įvykius be akivaizdžių priežasčių nerimauti. Žmonių su simptomai generalizuoto nerimo sutrikimui paprastai visada tikėtis nelaimės ir negali nustoti nerimauti sveikata, pinigai, šeimos, darbas, ar mokyklos. Be žmonių su GAD, nerimauti dažnai yra nerealu, arba, proporcingai per didelės dėl situacijos. Kasdienis gyvenimas tampa nuolatinis būklės nerimauti, baimė, ir baimės. Ilgainiui, nerimas, kad dominuoja asmens galvoja, kad jis trukdo kasdien veikimą, įskaitant darbo, mokyklos, socialinės veiklos, ir ryšiai.

Kokie yra simptomai GAD?

GAD įtakoja, kaip žmogus galvoja, bet nerimas gali sukelti fiziniai simptomai, taip pat. Simptomai GAD gali apimti:

* Pernelyg didelis, nuolatinis nerimo ir įtampos
* Nerealus atsižvelgiant į problemas,
* Neramumas arba būti jausmas “edgy”
* Irzlumas
* Raumenų įtampa
* Galvos skausmas
* Prakaitavimas
* Sunku susikaupti
* Pykinimas
* Reikia eiti į tualetą, dažnai
* Nuovargis
* Problema kritimo ar būnantiems miega
* Virpėjimas
* Būti lengvai pritrenktas

Papildomai, žmonių su GAD dažnai turi kitų nerimo sutrikimų (tokias, kaip panikos sutrikimas, obsesinis-kompulsinis sutrikimas, ir baimes), kenčia nuo depresijos, ir / arba piktnaudžiavimas vaistų ar alkoholio.

Kas sukelia GAD?

Tiksli priežastis GAD nėra gerai žinomas, tačiau keletas veiksnių — įskaitant genetiką, smegenų chemija ir aplinkos pabrėžia, — atrodo, kad prisidėti prie jos plėtojimo.

* Genetika: Kai kurie tyrimai rodo, kad šeimos istorija vaidina svarbų vaidmenį didinant tikimybę, kad asmuo bus sukurti GAD. Tai reiškia, kad polinkis GAD gali būti perduodama šeimose.
* Smegenų chemija: GAD buvo susijęs su padidėjęs tam tikrų neuromediatorių smegenyse,. Neurotransmiteriai yra specialių cheminių pasiuntiniai, kad padėtų perkelti informaciją iš nervų ląstelės į nervinių ląstelių. Jei neurotransmiteriai yra iš pusiausvyros, pranešimai negali gauti per smegenis tinkamai. Tai galima pakeisti, kaip smegenys reaguoja į tam tikras situacijas, todėl nerimas.
* Aplinkos veiksniai: Trauma ir stresą renginiai, tokių kaip piktnaudžiavimą, mylimo asmens mirties, skyrybos, keičiant darbovietę ar mokyklos, gali sukelti GAD. GAD taip pat gali pablogėti laikotarpiais streso. Naudojimo ir pašalinimo iš priklausomybę sukeliančių medžiagų, įskaitant alkoholį, kofeinas, ir nikotino, taip pat gali pabloginti nerimas.

Kaip dažnai yra Gadu?

Apie 4 milijonui suaugusių amerikiečių kenčia nuo GAD per metus. Jis dažniausiai prasideda vaikystėje ar paauglystėje, bet gali prasidėti suaugus. Tai labiau būdinga moterims nei vyrams.

Kaip Gadu diagnozuojama?

Jei simptomai GAD yra pateikti, Gydytojas pradės vertinimo užduoti klausimus apie savo ligos istoriją ir atliekantys medicininę apžiūrą. Nors nėra laboratoriniai tyrimai konkrečiai diagnozuoti nerimo sutrikimai, gydytojas gali naudoti įvairius bandymus ieškoti fizinės ligos kaip simptomų priežastis.

Gydytojas bazių savo diagnozę GAD ataskaitomis intensyvumas ir trukmė simptomai — įskaitant bet kokių problemų su veikimo, kurį sukelia simptomus. Gydytojas nustatys, jei simptomai ir laipsnio funkcijos sutrikimas nurodyti konkrečią nerimo sutrikimas. GAD diagnozuojamas, jei simptomai pasireiškia daugiau dienų nei ne per mažiausiai šešių mėnesių laikotarpis. Simptomai taip pat turi įtakos su kasdienio gyvenimo, pvz sukelia jums prarasti darbą ar mokyklą.

Kaip Gadu gydyti?

Jei nėra fizinės ligos yra nustatyta, Jums gali būti nurodyta psichiatras ar psichologas, psichikos sveikatos specialistų, kurie yra specialiai apmokyti diagnozuoti ir gydyti psichikos ligų, tokių kaip GAD. Gydymas GAD dažniausiai apima vaistų ir kognityvinė terapija derinys.

* Vaistas: vaistai yra gydyti Gadu ir gali būti ypač naudinga žmonėms, kurių nerimas yra kištis į kasdienio veikimo. Šie vaistai dažniausiai gydyti Gado trumpalaikis klasės vaistų, vadinamų benzodiazepinai. Šie vaistai kartais yra vadinamos “raminamųjų,” nes jie palikti jums jausmas ramus ir atsipalaidavęs. Jie dirba, mažinant fizinių simptomų, Gado, pavyzdžiui, raumenų įtampa ir nerimas. Bendrojo benzodiazepinų įtraukti Xanax, Librium, Valium ir Ativan. Antidepresantai, pvz Paxil, Effexor, Prozac, Lexapro, ir Zoloft, taip pat naudojami gydymui GAD. Šie antidepresantai gali užtrukti kelias savaites pradėti dirbti, tačiau jie labiau tinka ilgalaikiam gydymui Gado.
* Kognityvinė-elgesio terapija: Žmonės kenčia nuo nerimo sutrikimai dažnai dalyvauja šios terapijos tipas, kuriame Jūs išmokti atpažinti ir pakeisti mąstymo įpročių ir elgesio, kurie veda į nerimą jausmus. Šis gydymo rūšis, padedanti riba iškreiptą mąstymą pažvelgti rūpesčių realistiškiau.

Papildomai, atsipalaidavimo technikų, pvz gilus kvėpavimas ir Biofeedback, gali padėti kontroliuoti raumenų įtampa, kuri dažnai lydi GAD.