Medicina


Kokie požymiai ir simptomai aortos išpjaustymas?

* Skausmas yra labiausiai paplitęs simptomas aortos išpjaustymas ir dažnai yra apibūdinamas kaip ašarojimas ar kopijavimo. Skausmas paprastai prasideda staiga ir yra orientuotas į krūtinę, aktyvieji tiesiai į viršutinės nugaros.

* Čia gali būti susijęs pykinimas, prakaitavimas, dusulys, ir silpnumas.

* Pacientas gali apalpti (apalpimas)

* Kiti simptomai gali būti susiję su išpjaustymo vietą aorta ir ar ji daro įtaką kai filialas arterijų ir occludes jų aprūpinimą krauju. Pavyzdžiui, jei arterija, kuri tiekia kraują į smegenis dalyvauja, ten požymiai gali būti galvos smegenų insultu, arba jeigu išpjaustymo veikia priekinę stuburo arterija ir kraujo pritekėjimas į nugaros smegenų, Pacientas gali pateikti su paraplegija.

* Vainikinių arterijų tiekiančių kraują į širdies prasidės aortos kilmės ne aortos vožtuvo. Jei vainikinių arterijų dalyvauja, aortos išpjaustymo gali sukelti širdies priepuolis (miokardo infarktas).

* Pacientų gali pasireikšti širdies nepakankamumas su skysčių kaupimosi plaučiuose. Jei aortos išpjaustymo apima aortos vožtuvą ir jį sukelia nesėkmę, kraujas teka atgal į su kiekviena mušti širdies ir sukelia kraujo pritekėjimą į atsarginę į plaučius

* Čia gali būti stiprus pilvo arba šono (iš kūno pusėje tarp šonkaulių ir šlaunikaulių) skausmas.

* Aortos išpjaustymo skausmas gali būti lengvai supainiotas su širdies priepuolio, bet kartais gali būti išskirti, nes jos staiga ir normalus elektrokardiograma.

* Pacientas taip pat gali turėti apie artėjančią bausmė prasme.